Zamalowali „dzieła” wandali

___o3373dW Ketach działają grupy wandali, chuliganów, którzy pokrywają ściany wulgarnymi znakami i nieprzyzwoitymi napisami. Dlatego dnia 20 czerwca 2015 r. Kęckie Inicjatyw Społecznych, do którego należą również radni: pani Mirosława Nycz i panowie Łukasz Plewniak, Tomasz Janeczko przeprowadziło akcję „Zamaluj brzydkiego Wall`a.

Powstały cztery grupy, którym przydzielono następujące części miasta: ściana Mebluxu od strony torów, osiedle Wyszyńskiego i 700-lecia, elewacja sklepu Lewiatan na osiedlu 700-lecia i Szkolno-Gimnazjalny nr 2. Akcja ta miała na celu nie tylko zlikwidowanie wulgarnych napisów ze ścian i elewacji naszego miasta, ale także uzyskanie efektu społecznej niezgody na dewastację wizerunku miasta, szczególnie przez młodych ludzi. Już od najmłodszych lat należy uczyć wspólnego reagowania na złe zachowania i nietolerancję. Nie wolno naśladować, powielać i rozpowszechniać złych zachowań młodych jakie mają miejsce w Kętach. Wszyscy jesteśmy jedną społecznością i nie powinniśmy dzielić się na grupy ze względu: na wyznania, narodowość, kolor skóry czy sympatię do drużyn sportowych. Trzeba szanować poglądy drugich i otwarcie mówić o tym, że wszelkie przejawy nietolerancji i obrażania innych są złe. Również takie, jak malowanie obraźliwych haseł na budynkach. Może zbyt rzadko o tym przypominamy, ale dobrze, że jest chociaż jeden taki dzień, w którym nie zamiatamy tego problemu pod dywan.

Akcja zamalowywanie obraźliwych i wulgarnych napisów na murach powinna na stale zagościć w programie Kęckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych. W akcję tę zaangażowała się bardzo Straż Miejska w Kętach na czele z komendantem Zbigniewem Kanikiem. Podziękowania należą się również wszystkim darczyńcom na czele ze Spółdzielnią Mieszkaniową, sklepem ABC Organika, Składem Budowlanym Gabryś-Sikora, sklepem Opti pana Ochmanek oraz sklepem Mięsnym Dwornik. Zaangażowani w pracę byli również min. z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 oraz mieszkańców budynku socjalnego przy ul. Świętokrzyskiej.

Galeria zdjęć:

Więcej zdjęć tutaj: Facebook KSIS

Źródło:
KSIS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*