Zakończenie projektu ojczysty-polski-mój w Domu Kultury w Kętach

finalopm13 czerwca 2013 r. w Domu Kultury odbędzie się projektu ojczysty-polski-mój z wykładami i galą podsumowującą konkursy poetycki i prozatorski. Program znajdziecie Państwo poniżej.

W programie:

godz. 12.30 wykład: Zapożyczenia w języku polskim. Stan historyczny i współczesny. Zagrożenie czy nowe perspektywy? – dr U. Wójcik
godz. 15.00 ogłoszenia wyników i wręczenia nagród konkursu poetyckiego i prozatorskiego, lista laureatów tutaj
godz. 17.00 wykład: Nazwiska Polaków. Nazwisko jako element języka, jego ewolucja i budowa, nazwisko chronione prawem – dr U. Wójcik

Urszula Wójcik – dr nauk humanistycznych, współautorka wielotomowego słownika Nazwy miejscowe Polski. Historia – pochodzenie – zmiany wydawanego przez IJP PAN W Krakowie, autorka monografii o nazwach miejscowości dawnego województwa rawskiego i o średniowiecznych toponimach związanych z organizacją gospodarczą państwa wczesnopiastowskiego oraz szeregu pomniejszych opracowań z onomastyki i historii języka.

projektu ojczysty-polski-mój: 13 czerwca 2013 r., sala widowiskowa DK

finalopm

Źródło:
Dom Kultury

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*