XVI Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” 2013 w Kętach

plakat-psalliteDom Kultury zaprasza zarówno zespoły, jak i widzów na XVI Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” 2013, który odbędzie się w dniach 17-20 października 2013 r.

Uroczyste Festiwalu odbędzie się 18 października 2013 r. Zaproszenie na to wydarzenie przyjęli patroni honorowi w osobach: Ordynariusza Diecezji Bielsko – Żywieckiej Kościoła Rzymsko – Katolickiego bpa Tadeusza Rakoczego, Biskupa Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego bpa Pawła Anweilera, Biskupa Kościoła Ewangelicko – Reformowanego bpa Mark Izdebskiego, Ordynariusza Diecezji Łódzko – Poznańskiej Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego abpa Szymona Romańczuka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Eugeniusza Zawadzkiego. Podczas otwarcia zaprezentują się przed nami goście festiwalowi, w tym gość specjalny: Ewa Uryga – wokalista określana jako jedna z najlepszych w Polsce, śpiewająca w różnych gatunkach muzycznych – od jazzu i soulu po gospel.

W przeddzień otwarcia, 17 października 2013 r. w ramach Festiwalu odbędzie się dekanacki przegląd scholii i zespołów, z których najlepsi wystąpią podczas konkursu głównego. Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” skupia się głównie wokół otwartego muzycznego konkursu twórczości religijnej w kategoriach: chóry, wokalne, soliści. W związku z tym bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału – organizatorzy czekają tylko do 15 września 2013 r. na zgłoszenia. Laureaci Festiwalu zostaną w tym samym dniu wyróżnieni przez jury podczas uroczystej gali finałowej połączonej z rozdaniem nagród i występem laureata GRAN PRIX. Niedziela 20 października 2013 r. to dzień gościnnych występów w kościołach dekanatu kęckiego. Goście Festiwalu ubogacą msze święte swoimi występami.

plakat-psallite

Psallite Deo to Festiwal prezentujący twórczość religijną. Oprócz muzyki nie zabraknie więc też prezentacji innych dziedzin sztuki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych oraz Przegląd Filmowy „Oikumene”, podczas którego wyświetlone zostaną filmy poruszające zagadnienia wielokulturowości i ekumenizmu. Nowością w programie Festiwalu będą spektakle teatralne, prezentowane między innymi przez polskojęzyczną grupę teatralną z Białorusi.

Patronem medialnym tego wydarzenia jest portal „Nowa Wieś w gminie Kęty”.

Więcej Informacji: Dom Kultury
E-mail: animator@domkultury.kety.pl
www: domkultury.kety.pl
telefon: 33 8448676

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*