Wystawa prac Eustachego Matejki w Domu Kultury w Kętach

wystawa_eustachy_matejko11 lutego, o godz. 18:00 w galerii miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa pana Eustachego Matejki.
Ekspozycję pn. „Beskidzkie Pejzaże” będzie można oglądać do 6 marca.
Eustachy Matejko należy do grupy malarzy nieprofesjonalnych woj. śląskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Plastyków Ondraszek (od 1981r.). Mieszka w Pisarzowicach.

Swojej pasji twórczej jest wierny od najmłodszych lat. Dzięki swym powiązaniom zawodowym i towarzyskim brał udział w licznych plenerach, zorganizowanych zarówno dla projektantów jak i dla malarzy nieprofesjonalnych. Miał więc okazję stale doskonalić swoje zdolności plastyczne. Swoje prace prezentował niejednokrotnie na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych m.in. w Bielsku-Białej, Cieszynie, Łodzi, Oświęcimiu, Warszawie oraz w Rosji i Belgii. Ponadto stale eksponuje swoje obrazy w niektórych galeriach w Kozach, Ustroniu, Szczyrku, Międzybrodziu. Wiele jego prac zdobyło nagrody i wyróżnienia. Jego dorobek malarski jest ogromny. Nade wszystko ukochał pejzaż beskidzki: pola, łąki, lasy, drzewa, wczepione w krajobraz kościółki, kapliczki, chałupki i szałasy – zagubione w śniegu, czy zieleni drzew, przytłoczone szarością dnia jesiennego, prześwietlone promieniami słońca – to jego największe inspiracje.

wystawa_eustachy_matejko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*