Wystarczyło zgłoszenie i sprawcy z Nowej Wsi wpadli wraz z łupem tuż po włamaniu

nowe_logo_policjaW nocy z 13/14 lutego 2016 w Malcu patrol mieszany Policji i Straży Miejskiej zatrzymał 19 i 33 – letniego mieszkańca Nowej Wsi, podejrzanych o do garażu i kradzież mienia wartego ponad 5 tys. zł. Dzięki zgłoszeniu osoby postronnej oraz błyskawicznej interwencji policjanta i strażnika miejskiego odzyskane mienie w całości wróciło już do właściciela, natomiast sprawcy wkrótce przed sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

Do zdarzenia doszło około godziny 22.00,  gdy pełniący razem służbę policjant z Komisariatu Policji i strażnik miejski Straży Miejskiej w Kętach otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn znajdujących się w rejonie Domu Ludowego w Malcu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zauważyli mężczyzn a obok nich wózek dwukołowy z elektronarzędziami oraz spawarką. Podczas legitymowania okazało się, że są to dwaj 19 i 33 – letni. Równie szybko funkcjonariusze ustalili, że sprzęty o łącznej wartości ponad 5 tys. zł, które mężczyźni przewozili, pochodziły z dokonanego kilkanaście minut wcześniej włamania do jednego z garaży na terenie Malca. Za kradzież z włamaniem sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak widać z powyższego przykładu, niezwykle ważna jest współpraca ze społeczeństwem, które coraz częściej interweniuje nie tylko wtedy, gdy idzie o własne mienie, ale również mienie innych osób czy też publiczne, za dziękujemy.

nowe_logo_policja

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*