Wyniki wyborów samorządowych 2014 [NIEOFICJALNE]

Kety_PKWZakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych listopada 2014 r. Czekając na wyniki wyborów przekazujemy wstępne informacje, które będziemy dla Państwa sukcesywnie aktualizować.

POLSKA:

„Wybory samorządowe w skali kraju wygrało Prawo i Sprawiedliwość – zdobyło 31,5 proc. głosów w sejmikach wojewódzkich – wynika z sondażu IPSOS dla TVN24.

Platforma Obywatelska zdobyła 27,3 proc. PiS i PO podzieliły między siebie województwa, w ośmiu wygrało PiS i w ośmiu Platforma.

W Warszawie najprawdopodobniej odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, podobnie w kilku dużych miastach.

Frekwencja – według sondaży – wyniosła 46,4 proc.

Spośród dużych miast, prezydentów poznaliśmy w Łodzi, gdzie – według sondaży – wygrała Hanna Zdanowska z PO, a w Lublinie Krzysztof Żuk z PO.

Druga tura (30 listopada) szykuje się w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu,  Katowicach, Poznaniu.”

Źródło:
tvn24.pl

ODDANE GŁOSY (NIEOFICJALNE):

BURMISTRZ / RADNI:

Jak przedstawia serwis gminy kety.pl Krzysztof Klęczar (KWW Porozumienie Ponad Podziałami) zyskał 9218 głosów, czyli 66 procent głosów. Na obecnego burmistrza Tomasza Bąka (KWW Burmistrza Tomasza Bąka) wyborcy oddali 4737 głosów, czyli 34 procent głosów.

Radni KWW Porozumienie Ponad Podziałami: Maria Karaim, Andrzej Wiśniowski, Jan Godlewski, Piotr Żmuda, Marek Nycz, Wiesław Gawęda, Andrzej Bryzek, Kazimierz Babiuch, Ewelina Rycerz-Kucybała, Rafał Ficoń, Mirosława Nycz, Włodarczyk, Łukasz Plewniak, Tomasz Janeczko, Karol Wadoń, Dorota Kusak, Wiesław Potoczny, Mirosław Kawończyk (86% głosów oddano na KWW PPP).

Radni KWW Burmistrza Tomasza Bąka: Lesław Kuźma, Janusz Kruczała, Aneta Żak (14% głosów oddano na KWW Burmistrza Tomasza Bąka).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

86 odpowiedzi na Wyniki wyborów samorządowych 2014 [NIEOFICJALNE]

 1. mieszkaniec pisze:

  Mam pytanie do redakcji dlaczego niektóre komentarze znikają? Czy są niewygodne?

  • Redakcja pisze:

   Szanowny internauto, u nas komentarze nie znikają, bo każdy z nich jest zatwierdzany zanim się w ogóle pojawi. Zdarza nam się nie zatwierdzać komentarzy, które mogą naruszać prawo, zasady regulaminu i netykiety (są obraźliwe, zawierają wulgaryzmy, mogą naruszać dobra osobiste, itp. – jednakże ich liczba jest naprawdę niewielka; prosimy o dalsze kulturalne wypowiadanie się na naszym portalu). Wydaje nam się to uczciwe. Portal nowa-wies-kety.pl to nie forum onet.pl czy inny fora. Bardzo dziękujemy za komentowanie i zapraszamy do dyskusji, jednak prosimy żeby to robić w taki sposób, jakbyśmy rozmawiali z naszym adwersarzem face to face, albo pod imieniem i nazwiskiem, zamiast nicka/loginu. Internet absolutnie nie jest anonimowy. Szanujmy się nawzajem.
   Wszystkie komentarze są przez nas zatwierdzane, stąd nie pojawiają się one na stronie automatycznie i natychmiastowo. Pozdrawiamy.

 2. wolny pisze:

  Panie Bąk patrząc z perspektywy czasu będą Pana prosić abyś wrócił
  Nie że Klenczar zły czy niedobry, niebawem okaże się kto tak naprawdę będzie rządził…..

 3. Adam pisze:

  Budowanie strefy ekonomicznej w gminie Kęty jest tak abstrakcyjne że chyba sami wyborcy w to nie wierzą……, co wy wiecie o gminie Niepołomice i o tym jakie kroki należy poczynić by w ogóle przyciągnąć inwestorów na tereny inwestycyjne???? I chyba dobrze że nie wiecie ile długu ma gmina niepołomice…, a teraz w dodatku buduje się stadion PUSZCZA za grube pieniądze i nikt burmistrza na taczkach nie wywozi, tylko ludzie się cieszą ze gmina się rozwija, nawet na kredyt…

  A to że pod tereny inwestrycyjne (budowa fabryk choćby) trzeba ogromne połacie nieprzydatnego na inne cele terenu to już nikt nie pomyśli???? I takie o to tereny za darmo daje się inwestorowi by ten budował sobie fabrykę – co by działo sie w gminie Kęty to strach pomyśleć!! Obecnie jako kier. buduje Zakład BTH (strefa ekonomiczna gminy Niepołomice) oraz Stadion PUSZCZA w centrum miasta Niepołomic. W zezsłym roku były to zakłady Alfa Technology oraz Trefl również w strefie ekonomicznej Niepołomic. Gmina musi naprawdę mieć odpowiednie zaplecze zwartych terenów inwestycyjnych (nieprzydatnych) i być odpowiednio zlokalizowana, mieć dobrze zorganizowaną komunikację….. oj dużo pisać w tym temacie….

  Wyborcy w przeważającej częsci poszli głosować na wybranego burmistrza tylko dlatego, bo zachłysnęli się stroną internetową Fakty Kęty i tak uparli się na konieczność zmiany burmistrza że samego diabła by wybrali jak by nie było na kogo głosować.

  Burmistrz Bąk był bardzo dobrym burmistrzem wydajacym pieniadze na inwestycje prospołeczne i tak ma być. Chipokryzją jest mówienie o zaciaganiu przez gminę długów i chodzenie ciągłe do gminy z pytaniami kiedy w końcu naprawią tą zniszczoną drogę…..

  Zapewne nowy burmistrz również będzie dobry jak tylko zechce mu się do tego stanowiska podejść z odpowiednim szacunkiem na co liczę. Pozdrawiam.

 4. ar pisze:

  Marku, nie chodzi o wysokość długu ale jego stosunek do dochodów gminy. Gmina może sobie mieć nawet 100 milionów długo ale jak są wpływy to jest w stanie go spłacać. U nas brak tych wpływów.

  Głosowałam za Klęczarem i cieszę się ogromnie, że wygrał. Bąk prowadził tak nieczystą i nastawioną na zdyskredytowanie przeciwnika kampanię i to we wszystkich gminnych „niezależnych” mediach, że chyba ludzie sami zaczęli to dostrzegać. Niezbyt dobrze przemyślana strategia.

 5. Marek pisze:

  Szkoda też, że p. Klęczar nie wspomniał, że Niepołomice mają ponad 66 mln długu a to miasto stawiał za wzór do naśladowania.

  • Krzych pisze:

   Człowieku co ty porównujesz? Popatrz jakie inwestycje powstały w tym Zatorze i Niepołomicach a potem popatrz na Kęty, skatepark, targowisko? Oni ze swoich inwestycji spokojnie spłacą te kredyty, Kęty raczej nie. Co do filmowania obrad rady miejskiej to mam nadzieje, że tak właśnie zrobi , że zrezygnuje z usług tej śmiesznej tv, bo taki materiał równie dobrze może nagrać pracownik urzędu ( działu promocji ) za kilkaset złotych (podwyżki/premii/czy tam czego innego ) miesięcznie, a nie kilkadziesiąt tysięcy złotych albo i więcej rocznie.

  • marekjarecki pisze:

   Wszyscy szermują zadłużeniem gminy – zarówno jedna jak i druga strona, wykorzystując fakt, że te miliony złotych dla zwykłego zjadacza chleba, zarabiającego dwa tysiące brutto, albo skazanego na emeryturę o połowę niższą, są to kosmiczne wielkości, działające na wyobraźnię. W rzeczywistości wysokość kwoty ma drugorzędne znaczenie – ważniejszy jest cel, na który przeznacza się pieniądze i możliwości spłaty. Pamiętam, jak kiedyś straszono nas gierkowskim długiem. Już dość dawno został spłacony, a korzyści trudno dzisiaj zliczyć. Zresztą w Polsce nie tylko samorządy i podległe im jednostki żyją „na kredyt”. Również firmy, osoby prywatne etc. I nie tylko w Polsce.

   • Krzych pisze:

    Zgadza się, ale problem jest w tym, że Kęty są zadłużone a korzyści z tego brak, właśnie nie ma tego „celu”, o którym pisałeś.

 6. Marek pisze:

  Gmina Zator ma zadłużenie 54 mln zł i co nikt nie podnosi larum na Burmistrza. Jak się inwestuje to trzeba zaciągać kredyty, jak się realizuje środki z UE to najpierw trzeba zrealizować inwestycje a potem jest refundacja kosztów (zazwyczaj). Ciekaw jestem jak P. Klęczar zrealizuje obietnice wyborczą w postaci strefy ekonomicznej czy ścieżki rowerowej bez wyłożenia środków pieniężnych … nawet gdyby pracował za free bo przecież taki z niego asceta i tak braknie. Na pewno za to zrezygnuje z filmowania posiedzeń Rady Miejskiej bo przecież po co płacić „Bąkowej” telewizji za coś co nie powinno interesować mieszkańców gminy… a po czterech latach okaże się, że znowu pojawią się perełki takie jak za p. Olejarza w postaci umów cywilnoprawnych dla rodzin członków rady np. za sprzątanie cmentarza.
  Do p. Bąka mam pretensje tylko o to, że przespali kampanie, o to że się nie bronili, o to, że spokojnie czekali jak ludzie z opozycji wylewali na nich brudy – ja oczekiwałem Bąka takiego jakiego znałem za czasów Gardias i TVP!

  • marekjarecki pisze:

   Już wcześniej napisałem na temat ekipy pana B. Starali się odpierać zarzuty, ale czynili to nieudolnie – tak, jak zarządzali gminą. Ale, jaki pan – taki kram! A co do wylewania brudów – wystarczy wziąć do ręki jeden z numerów „MIG XXI” sprzed czterech lat. Od biuletynu „fakty Kęty” różni się jedynie tytułem i szatą graficzną.

  • Zośka pisze:

   Brudy to w perfidny sposób wylewała stara ekipa wciągając w to wszystko nawet Gwardiana. Pani właścicielka stronniczej prywatnej telewizji powinna mieć natychmiastowy zakaz wstępu do budynku Gminy. Za kilka nagrań ,Pytania do Burmistrza,, oraz włączenia kamery ustawionej na sesji rady otrzymywała kolosalne wynagrodzenie z naszych podatków zbliżające się do kwoty 100 000 złotych.Umowy te powinni przejrzeć prawnicy pod kątem podejrzenia popełnienia przestępstwa.Natomiast sesje Rady Gminy to nagrywać powinien informatyk gminny w ramach swoich obowiązków służbowych.

   • on pisze:

    całkowicie sie z Tobą zgadzam Zośka powinni miec zakaz zbliżania sie do gminy niezapominając o kilku pseudo dziennikarzach klakierach bąka

  • on pisze:

   Tnak inwestuje sie pieniądze w kęczanina i qunia, zgadza sie super inwestycja już bokiem wyszła naszej gminie nie wspominając o targu który powstał tylko po to żeby zniszczyć całkiem Hejnał

 7. Bartek pisze:

  Patrząc na tegoroczne wybory z boku, z poza jakichkolwiek znajomości (bo ich nie mam w Kętach) i czytając Wasze komentarze wniosek jest jeden. Burmistrz Bąk był bardzo dobrym burmistrzem.
  Lata stagnacji i obrastania mchem za p.Olejarza z wielkim bólem skończyły się 4 lata temu. Niewielka przewaga w 2010 roku p.Bąka spowodowała falę zdziwienia i zaskoczenia wśród kęckiego betonu. Jak to się mogło stać?
  Przykre jest to, że ten beton zalewa znowu. Oburzeni na zmiany się zmobilizowali i pomścili swoje krzywdy.
  Czekam na rozwiązania pana doktora inżyniera w zakresie rozwoju mieszkalnictwa dla młodych, walki z nepotyzmem z instytucjach podległych sobie i wielu innych.

  • Krzych pisze:

   Taa, zmień lepiej bok.

  • Mirka pisze:

   A to Burmistrz buduje mieszkania dla młodych?. Te pretensje trzeba kierować do Gwardiana, że zwalczył czerwoną komunę , bo za komuny w Kętach powstawały całe osiedla dla młodych, gazety pełne ofert pracy i zero bezdomności.Ale tą stratę może zniweluje gwardian. Ma jeszcze sporo gruntów klasztornych, gdzie może pobudować wiele mieszkań.

   • Bartek pisze:

    Jest jeszcze na (nie)szczęście kilka miejsc na Ziemi, gdzie może Pani się przenieść i cieszyć kolektywem i wspólną własnością.

    • Bulowianin pisze:

     Aż się buzia sama uśmiecha jak widzę tak inteligentne riposty na głupie żale 🙂 Brawo Panie Bartku! Komuna była dobra… MASAKRA! Temat na inne forum ale My, Młodzi, do końca swojego życia pewnie nie pozbędziemy się tych brudów, które po sobie zostawiła ta „Wspaniała Komuna”.

     • marekjarecki pisze:

      Jak sam piszesz, jesteś Młody, więc czasy i realia „komuny” znasz wyłącznie z przekazów innych. A one zawsze będą subiektywne, dlatego wypada zachować do nich dystans. Jeżeli kogoś nie stać na własne zdanie, tylko na powielanie cudzego, lepiej, jeśli zastosuje się do maksymy: „Mowa jest srebrem a milczenie złotem”.

    • Mirka pisze:

     Są jeszcze na szczęście wybory, gdzie w demokratyczny sposób można wyeliminować arogancką władzę, która zaciągnęła na nieszczęście gminę na skraj przepaści. A te kilka tysięcy ludzi w ilości 66 % to chyba klapek na oczach nie miało.

  • rzeczywistość pisze:

   A co Bąk zrobił dla mieszkalnictwa przez te cztery lata?

   • andrzej pisze:

    A co byś oczekiwał ? żeby ci dał mieszkanie za darmo?
    Jest pełno wolnych mieszkań i domów do sprzedaży bierz i kupuj.
    A jak chcesz za darmo to nowy burmistrz za cztery lata ci da a jak nie da to z pewnością dlatego ,że było tyle długów. Takie będzie tłumaczenie – to pewne.

    • rzeczywistość pisze:

     A kto mówił, że za darmo?! Jak zwykle swoje dopowiecie i lepiej wiecie, a od Pana Klęczara wara!
     Długi są i będą, bo zaciąga się lekko, a ciężko i długo spłaca. Ważne, żeby je sukcesywnie zmniejszać, a nie brać, bo kolejna impreza na pokaz… Gratulacje dla Pana Klęczara, bo ma klasę i nie obawia się was!

 8. Marek pisze:

  W naszej społeczności nikt rządzący nie może stawiać na zmiany, nawet na lepsze bo wtedy oskarża się go o wszystko możliwe. Za kadencji p. Bąka już żaden pracownik ze szkół i przedszkoli nie wychodził z „pełnymi siatami” niezjedzonych i źle wyliczonych porcji śniadań i obiadów, już żaden pracownik spółek gminnych nie mógł dorabiać w godzinach pracy na sprzęcie firmowym, panie z księgowości UG musiały zdjąć „kapcie” i zająć się pracą a na dodatek być miłe dla petentów… Przykładów można by wymieniać nieskończenie wiele.. przykładów, które były faktami i codziennością za kadencji p. Olejarza. Ogromny szacunek dla Tomasz Bąka za zmiany, których dokonał, zmiany niewygodne, które wszystkim przeszkadzały. Zmiany przez które przegrał jak to nazywacie z kretesem…. SZKODA

  • rzeczywistość pisze:

   Rzeczywiście przełomowe zmiany;) myślałby kto?! Gdyby nie panie z księgowości to gmina nie taki bałagan by miała i pierwsze słyszę, że księgowość obsługuje petentów.
   I te 50 mln długu, no super;). Może Ty chciałbyś ten dług spłacić zamiast mieszkańcy gminy? Trzeba szanować pracę innych, żeby samemu zasłużyć na szacunek.

   • Bulowianin pisze:

    Nie wiem jak mój przedmówca ale ja bym wolał spłacać długi P. Olejarza z kasy Unijnej na przykład, a nie kieszeniami mieszkańców, do czego trzeba się będzie przyzwyczaić. Ale co ja tam wiem..

   • jan pisze:

    Pan, który twardo kandydował na sołtysa, a później na radnego chwalił się na spotkaniach przedwyborczych Pana Bąka, że On będzie dobrym radnym, gdyż jako prywatny przedsiębiorca sam prowadzi księgowość w swojej firmie i na finansach się dobrze zna. Dobrze wie, ze spłacając dług w wysokości 50 000 000 złotych po 1 500 000 złotych wraz z odsetkami rocznie, to w 2020 roku gmina będzie mieć zerowe zadłużenie.
    Dobrze, że opatrzność Boska czuwa nad naszą Gminą i wybawia nas od takich sołtysów i radnych.

    • Bulowianin pisze:

     Nie za bardzo wybawia, bo Pan Kr… w dalszym ciągu w Radzie Gminy będzie zasiadać 😉

     • ewa pisze:

      Ale już jako samotna owieczka.Na pewno braknie mu odwagi by zająć stanowisko konstruktywnej opozycji, i pewno jak wszedł między wrony zacznie krakać jak i one. Nie wiem jak długo zdrowie pozwoli mu zasiadać w Radzie. Ja bym Mu żadnego ważnego dokumentu ani pieniędzy np. za podatek nie powierzył, dlatego , że na jednej z Rad ( jest to nagrane ) w swoim wystąpieniu wypowiedział słowa -cytuję ,,jestem radnym od wielu kadencji wybaczcie, że nie mogę sobie przypomnieć , no ale to już i wiek i nie ta pamięć,, Czy nie najwyższy czas pomyśleć o politycznej emeryturze.

 9. zainteresowana pisze:

  A co na to Gwardian?

 10. beti pisze:

  A powiedzcie mi czy to jest zgodne z prawem, aby w obwodowej komisji wyborczej nr 18 w Nowej Wsi zasiadał TEŚĆ kandydata na BURMISTRZA GMINY KĘTY???

 11. keczanin pisze:

  Gratulacje dla Klęczara co nie udało się Jankowi Klęczarowi to zrobił to młody brawo Młody klęczr pamiętaj że jesteś Kęczninem nareszcie na stanowisku burmistrza komentarze na INFO KĘTY powrucą

  • janek pisze:

   tak, powrucą, powrucą, powrucą ,lepiej powróc do szkoły

   • Mirka pisze:

    Być może chodziłeś do szkoły ,, bąkowej,, Ortografii być może Cię nauczył. Ale szacunku dla prostych ludzi, być może o wiele mądrzejszych od Ciebie ani za grosza. Poszukaj jakiejś szkoły podyplomowej o kierunku ,,odchamiającym,, Być może będzie jeszcze trzeba wziąć kurację antybiotykową, która wyleczy odbąkową zarazę pogardy i nienawiści dla ludzi inaczej myślących, którzy ośmielą się wyrazić swoje zdanie.

    • Ewa pisze:

     Mirko -obetrzyj sobie tylko pianę z ust i pisz dalej

    • Bulowianin pisze:

     Z całym szacunkiem ale Pani też przydałaby się lekcja ortografii. Natomiast co do insynuacji na temat wyższości inteligencji tudzież wiedzy osoby, której została jedynie zwrócona uwaga na brak zachowania zasad ortografii, to są to czyste, czcze pomówienia. Jesteśmy w Polsce! Pan Janek jedynie zwrócił uwagę na ważną sprawę społeczną, nie odnosząc się w żaden sposób pogardliwie, co Pani już była uprzejma uczynić, najwyraźniej zwolenniczka „klęczarowskiej” wizji pogardy, pomówień, wprowadzania brudnej polityki do Naszej pięknej Gminy, oraz ciągłego bycia na „NIE”. Tak się składa, że znam sporą część osób z najbliższego otoczenia Pana ” Nowego Burmistrza” i z niecierpliwością czekam na pierwsze żale pod Jego adresem. Właśnie Ci sami ludzie, którzy dzisiaj tak chętnie wiwatują, w niedługim czasie będą rzucać mięsem i błagać Pana Bąka o powrót.

 12. BABIK pisze:

  Bardzo mi przykro że wybory przegrał P. Bąk. Mieliśmy najlepszego Burmistrza który był naprawdę b.dobrym gospodarzem Naszej Gminy szkoda ze ludzie nie potrafili tego docenić tylko uwierzyli w słowa P. Klęczara. Jak człowiek który w taki okropny i podstępny sposób zdobył władzę może być dobrym Burmistrzem. Nie rozumiem tych wszystkich ludzi którzy popierają takiego człowieka. Uważam że BURMISTRZA NIE ZMIENIA SIĘ PO 4 LATACH KADENCJI BO TAK NAPRAWDĘ MUSIAŁ ON REALIZOWAC DUŻO ZAMIERZEŃ P.OLEJARZA. Naprawdę szkoda że przegrał

  • Zbigniew pisze:

   Przypomnij sobie kampanie wyborcza, która miała miejsce 4 lata temu, następnie zanalizuj w jaki sposób ona przebiegała, a także w jaki sposób dostali sie na swoje stanowiska obecni dyrektorzy (nie będę pisał dokładnie o kogo chodzi). Chciałbym uzyskać odpowiedz na jakiej podstawie zostali zrzuceni ze swoich posad ich poprzednicy, i co zawinili i dlaczego następcy, którzy później zasiadli na stołkach byli z bliskiego grona osób, byłego burmistrza. Śmieszy mnie rowniez wypowiedz P. Bąka, że naklad finasowy na UMKS jest adekwatny do ich osiągnięć, jak dla mnie pic na wodę i fotomontaż. Moge jedynie napisac, ze w nieistniejacym juz TS Hejnal Kęty było wielu medalistow Mistrzostw Polski w Judo i Podnoszeniu Ciężarów, jeśli chociaż jeden z tych zawodników przez cala swoja kariere dostał tyle z Gminy co jeden z siatkarzy na miesiąc, to mogę z przyjemnością iść i oddać za 4 lata glos na P.Bąka o ile bedzie mial checi startowac kolejny raz w wyborach samoradzowych. Podsumowujac nie na miejscu jest stwierdzanie, że dostanie sie do wladzy P. Klęczara było sposób podstepny i okropny, „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” tyle z mojej strony.

   PS. Nie jestem wirtuozem języka polskiego wiec prosze o wyrozumialosc

   Pozdrawiam.

  • zainteresowana pisze:

   No chyba żartujesz? Ja uważam, że burmistrza można wywieźć nawet na niebieskiej taczce. (to mu się należało za szacunek do ludzi). Oj Babik Babik chyba nie wierzysz w to c0 napisałeś ? Można kogoś nie lubić ale rękę można podać. Bardzo się cieszę, że wygrał Pan KRZYSZTOF – CZŁOWIEK NA POZIOMIE. Gratuluję Panie Krzysztofie!

   • zdzisiawisia pisze:

    gupi narut wybiera gupich tyle w temacie wyboruf. potem wszyscy narzekają ale niestety już Bismarck powiedział, że Polacy to ***** i niestety to czysta prawda.

 13. Krzych pisze:

  Przegraliście z kretesem to odejdźcie z honorem ( o ile potraficie ) bez wypisywania takich bzdur. To nie jest porażka, to jest pogrom i o czymś to świadczy. Za 4 lata będziecie mogli rozliczać, oceniać i krytykować do woli.

  • Obserwator pisze:

   Przypomnij sobie z jakim honorem odchodzili ludzie Olejarza.Ileż to było lamenu ,placzu że już nie oni czy ich znajomi królika.A teraz co będzie? to samo.Wymiany , swoi ludzie wszedzie itp.

  • Bogdan pisze:

   Z honorem? Kto przez cała kadencje jątrzył , obrażał się na wszystko co nie platformerskie , odchodził obrażony? Przypomnieć ci jak odszedł nadredaktor „Kęczanina ” Marek Nycz , dzisiaj na waszej liście radnych? Obraził się nieboże , bo jego donoszący kandydat odpadł . Pokaż mi ile inicjatyw poparliście wy-„ludzie honoru” .
   Jedno jest pewne , na pewno rozliczymy beton z ich inicjatyw na rzecz Gminy . Krzysztof Klęczar byc może będzie dobrym burmistrzem , ja go nie oceniam . Znałem ojca -świetny facet był z Janka . Jeśli jego syn jest podobny to będzie dobrym burmistrzem . Jeśli beton , który wylazł z nor mu w tym nie przeszkodzi . Jak widzisz my nie odrzucamy tej postaci ,wy odrzuciliście Baka od razu . Nie pleć mi wiec bzdur o honorze , bo to słowo jest wam obce . Wystarczy popatrzeć kto zasiada w ławach ….Brrr.

 14. Gośka pisze:

  w tegorocznych wyborach różnica głosów jest o wiele większa niż 4 lata temu, większość mieszkańców chciała zmiany, pokazują to wyniki na burmistrza i na radnych, dajemy szansę Klęczarowi i jego ludziom, pożyjemy, zobaczymy…

 15. marekjarecki pisze:

  Nasuwają się pytania:

  1. Dlaczego pan B. nie potrafił dobrać do sztabu wyborczego właściwych ludzi, którzy „wykonaliby dobrą pracę”, przekonując Wyborców o” wyższości pana B. nad panem K.” ?

  2. Czy w takim razie pan B. byłby w stanie stworzyć wiarygodny zespół, pomocny w zarządzaniu gminą ?

 16. Sun pisze:

  BRAWO DRZYŻDŻYK NIE WSZEDŁ !!!!!! skończyło się X kadencji przez zasiedzenie

  • oburzona pisze:

   Trochę szacunku Sun. Jak już to Pan Drzyżdżyk. Kampania już się skończyła, dajcie się wykazać nowej władzy, a jestem przekonana , że i tak za chwilę będziecie krytykować jej posunięcia.

 17. niezależny, bezpartyjny pisze:

  Przyglądałem się z boku debatom i walce o glosy wyborców gdyż jestem z pobliskiej miejscowości i nie glosowałem bo nie mogłem za waszymi kandydatami. Ale uważam że najgorszą rzeczą jest po 4 latach zmienić burmistrza który zaczął po 16 latach coś robić, może nie jest idealny ale wybraliście burmistrza który ma oficjalny wyrok, mówiący że jego ugrupowanie kłamało, oczerniało kontrkandydata. Jeśli ludzie głosują na takiego człowieka
  niech sami sobie odpowiedzą co sobą reprezentują.

  • an pisze:

   gratulacje dla Pana Klęczara i jego radnych wreszcie udało sie wyplenić te zaraze z Kęt!!!!!

  • Adrian pisze:

   Stara klika nigdy nie mogła pogodzić się z przegraną i przez cztery lata cały swój czas poświęcali na oczernianie człowieka ,który swoją kulturą osobistą i przejrzystością w działaniu urzekł tych ludzi ,którzy potrafili to zauważyć. Sadzę,ze gdyby stosował podobną taktykę jak przeciwnicy z pewnością by wygrał.

   • Bulowianin pisze:

    Podpisuję się pod tym komentarzem. Jestem zwolennikiem Pana Bąka, ponieważ pamiętam go z czasów dyrektorowania w LO Wyspian. Twardy ale skuteczny człowiek! Pan Klęczar, choćby nie wiem jak wspaniałym Burmistrzem był, w co chciałbym wierzyć, zdobył „władzę” (nie wiem skąd Ludzie u Was taka chęć podlegania ale dla mnie Burmistrz Gminy to funkcja dla ludzi, nie po to żeby nimi WŁADAĆ) w sposób adekwatny dla siebie, czyli obłudą, bzdurami, brudną polityką. Słowem: w sposób wybitnie niehonorowy, niegodny tej funkcji. Chciałbym nadmienić, że obejrzałem debatę i byłem obecny na kilku spotkaniach z udziałem Pana Krzysztofa. Człowiek sposobem zachowania mnie „KURCZĘ” odrzuca. Choć powiem, że nie wszystko u Pana Tomasza mi się podobało. Nie mniej jednak mam nadzieję, że nie zawiedzie tych przeszło 4’500 ludzi, którzy nie uwierzyli w brudną kampanię i ponownie za 4 lata wystartuje w wyborach.

    • swój pisze:

     Bulowianinie. Chyba ci gorzej, jak się czyta twój komentarz to tak jak bym słyszał Kruczałę lub tego od przedszkolów. A może pod nickiem „bulowianin” kryje się któryś z nich? A może wszyscy bulowianie mają spaczony pogląd na urząd burmistrza.

  • swój pisze:

   Jak nie jesteś kęczaninem to nie zabieraj głosu. Jak nie znasz realiów to siedź po cichu, my ci nie mówimy czy wójtem w twojej wsi myć Janek czy Maryśka. Na kogo zagłosujesz to twój i proboszcza problem, a od Kęt wara.

 18. andrzej pisze:

  zobaczymy czy nowa władza będzie równie przejrzysta i blisko ludzi jak T. Bąka

 19. Tadeusz pisze:

  Brawa wielkie za najlepszą robote dziennikarską w gminie.

  • szczęśliwy pisze:

   Lubie Wasza stronę jest druga po faktach kęty . Brawo Dla Klęczara jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wygrał cała moja rodzina i ja głosowałem na niego a było nas 30 i potem się dziwić, że takie wyniki miał Klęczar . Krótko mówiąc powalił Bąka:):):)

 20. wyborca pisze:

  Nie podobała mi sie strategia nienawiści i podkopywania dołka pod przeciwnikiem przez wygranego Klęczara i podejrzewam że mamy 4 lat nic nie robienia bo nie zrezygnuje ze swojej starej posady w prywatnej firmie i wyleci z hukiem po zakończeniu kadencji. Szkoda tylko że w tej gminie mieszkam i nic się przez 4 lata nie będzie działo, bo sam Klęczar powiedział likwiduje zadłużenie – więc co – wstrzymujemy wszystkie inwestycje!!!?
  Ostra była jego kampania i z twarzy na plakatach wydaje mi się podejrzany jego szyderczy uśmiech – ale miejmy nadzieję że się mylę.
  Teraz bedziemy mu patrzeć na ręce.
  Czy pan Kęlczar mieszka obecnie na terenie naszej gminy?
  Pozdrawiam

  • doinformowany pisze:

   Jakby szanowny Pan „wyborca” oglądał z uwagą debaty to wiedziałby, że Pan dr. inż. Krzysztof Klęczar, co sam zresztą w debacie przyznał, codziennie rano dojeżdża z Kęt do Krakowa do pracy, co do rezygnacji z etatu w Krakowie, chyba jasnym jest że, nie będzie się dało pogodzić tych dwóch stanowisk, więc sądzę że skupi się tylko i wyłącznie na funkcji Burmistrza Gminy Kęty. Po co tyle agresji w komentarzu po wyborach ?
   Serdecznie gratuluję nowemu Burmistrzowi, tak wielkiego sukcesu.

  • kęczanka pisze:

   Pan burmistrz Krzysztof Klęczar w przeciwieństwie do radnych pana Bąka nie tylko jest zameldowany w Kętach, ale i tutaj faktycznie mieszka. Tak więc nie sądźcie wszystkich swoją miarką !!!

   • Bulowianin pisze:

    Chciałbym zwrócić Pani uwagę, że Malec podlega Gminie Kęty. Wybory dotyczyły stanowiska Burmistrza GMINY Kęty, nie Burmistrza Kęt. Nie wiem gdzie to jest napisane, jeśli Pani wie to proszę podać źródło, że zameldowanie kandydata na burmistrza w Kętach jest warunkiem koniecznym do startowania w wyborach, bądź też jest warunkiem wspomagającym głosowanie, w tym przypadku na Pana Klęczara. Ciemnogród, jak już mówiłem wcześniej.

 21. Bulowianin pisze:

  Ciemnogród.. Inne słowo na usta się nie ciśnie. Mamy drugi żądny władzy „PiS” w Gminie Kęty i wieczne oskarżanie się nawzajem! Wszystkie wnioski Pana dr do sądów itd to tylko ośmieszanie się. Mieszkańcy Gminy jednak uwierzyli w głupoty. Już się nie mogę doczekać kampanii za kolejne 4 lata i pierwsze obiecane podwyżki podatków gruntowych. To na pewno firmy do Gminy przyciągnie i powstanie ogromna strefa ekonomiczna. Dziś jest mi wstyd zwłaszcza za mieszkańców Bulowic. A już za 4 lata: „To są jeszcze długi Tomasza Bąka, nie moje! Ja się starałem ale cóż.. Kurczę!”

  • Obserwator pisze:

   Kleczar i jego sztab mowili to co im było wygodnie i traktowali niektóre sprawy wybiórczo.Oni jako spadkobiercy Olejarza mogli cos powiedziec o ciepłowni keckiej juz sprzedanej na rzecz firmy z Opola,mogli cos powiedziec o braku miejsca na boisko szkolne Zesp.Szkól Nr.1.Działka sprzedana pod handel.Mogli cos powiedziec o zadłuzeniu ale zrobionym przez Olejarza.Wielu z tych radnych wczoraj wybranych było radnymi lub wręcz ludzmi Olejarza.

 22. kęczanka pisze:

  Do Pana „kęczanina”.
  Niestety chyba Pana wiedza o kandydatach na burmistrza nie jest zbyt bogata skoro twierdzi Pan, że Krzysztof Klęczar mieszak w Krakowie i nic nie wie o Kętach. Otóż szanowny Panie Pan Krzysztof od wielu lat mieszka w Kętach wraz z rodziną, a do Krakowa dojeżdża codziennie do pracy. Rówież od wielu lat bierze czynny udział w życiu społecznym i politycznym miasta i gminy Kęty. Jak by Pan choć trochę poczytał to by Pan wiedział.

 23. kęczanin pisze:

  Szkoda ,że przegrał burmistrz Bąk . Platformerska służba wykonała dobra prace , piorąc mózgi nieuświadomionym starszym paniom, w tym mojej matce . Znałem Jana Klęczara , nie znam jego syna , ale co może o Ketach wiedzieć ktoś kto mieszka kilkanaście lat w Krakowie ?
  Tyle co dla Kęt zrobił pan Bak , poprzedni burmistrzowie nawet nie śnili . Będziemy tej władzy bardzo dokładnie patrzeć na ręce .

  • wiktor pisze:

   no zrobil .ale duzo zlego hehehe, co widac po wynikach. gdyby byl taki dobry nie ponioslby takiej kleski

  • Obserwator pisze:

   Masz rację .Prali mózgi od dłuższego czasu.Szkalując, podając nieprawdziwe informacje.Tak jak na SB-ków których mają w sowich szeregach przystało.Znowu cała świta Olejarza dorwie się do „Wadzy…” i Kety znowu zadluży i spowoduje strate szans rozwoju jaką Kety otrzymały za Burm T.Bąka.

   • Czech pisze:

    Do Obserwatora.
    Może nam Pan powie, co takiego zrobił dla rozwoju Kęt T. Bąk podczas swojej kadencji, co możemy stracić, i co ma wpływ na rozwój Kęt. Poza imprezami na „krechę” nic mi do głowy nie przychodzi. Chyba plac targowy, który przez sześć dni w tygodniu świeci pustakami!

   • mieszkanic osiedla pisze:

    Z tymi Esbekami , widzę że u pana to już obsesja. A kto gminę zadłużył to wszyscy doskonale wiedzą i pańska próba zmiany faktów nic tu nie da. Demokracja ma jednak swoje zalety, a mieszkańcy zaczynają myśleć i brać sprawy w swoje ręce. To, iż 86% powiedziało temu pan „dość” mówi wystarczająco wiele. Najbardziej cieszy mnie jednak to że Keczanie postawili wreszcie na czlowieka stąd i zniknie ten wszechobecny desant. Gratulacje dla pana Kleczara.

  • Ewa pisze:

   Zgadzam się z panem chociaż także nie mieszkam już w Kętach.Będą żałować Ci co pozwolili na to żeby P.Bąk przegrał.

  • marta pisze:

   A mi to wygląda tak, że Bąk po prostu odpuścił. Sam się podkładał w debatach i nie miał dobrego, jasnego programu na przyszłość. Pytanie: dlaczego??

   • Bulowianin pisze:

    Może po prostu miał dość tego błota, którym został obrzucany. Pan Klęczar się przekona, że stanie po drugiej stronie nie jest już tak łatwe 🙂 Do krytyki też będzie musiał się przyzwyczaić. Mam nadzieję tylko, że Pan Tomasz nie zrezygnuje z ponownej elekcji i za 4 lata nie wygra honorowo ale właśnie w taki sam sposób jak dziś tryumfuje Pan Klęczarek, po to żeby zgnieść tego śmiesznego człowieka, nie mającego za grosz honoru. Mówiącego BZDURY! Cytat z debaty: „Strefa ekonomiczna w Kętach? Mam plan ale nie powiem jaki”. No przecież jak ludzie mogli na to pójść??!! Jednocześnie chce rozmawiać z firmami i mówi o podnoszeniu podatków gruntowych. Jego hasło wyborcze: „Porozumienie ponad podziałami”, a obrzuca gó…m oponenta. Śmieszny człowieczek bez honoru, ot co.

 24. Wyborca pisze:

  Wybory zakończone. Można powiedzieć: nareszcie. Zastanawiam się, jak nisko trzeba upaść, jak bardzo trzeba być zakompleksionym, niepewnym swojej wartości człowiekiem, o całkowitym braku kultury i poszanowaniu cudzej własności nie wspomnę, żeby bezczelnie zrywać plakaty oraz banery – zawieszone na ogrodzeniach prywatnych posesji w Nowej Wsi. Szkoda, że nie wiemy kto to zrobił…

  • Nowowsianin pisze:

   Zapewne właściciele tychże posesji 😉

   Tak to jest, jak wiesza się plakaty gdzie popadnie bez wcześniejszego uzgodnienia z właścicielem posesji.

   • zainteresowana pisze:

    Szanowny Nowowsianiznie!

    Chyba jest Pan niedoinformowany o tym, że każde zawieszenie baneru na prywatnym ogrodzeniu wymaga zgody oraz spisania stosownej umowy Komitetu wyborczego z właścicielem. Brak takiej umowy powoduje nałożenie kary pieniężnej na komitet wyboczy. Pan napisał : „Szkoda, że nie wiemy kto to robił………..? Kropki mówią same za siebie. My Wiemy! Nawet w czasie ciszy wyborczej panie i panowie (wiemy o kogo chodzi) zrywali plakaty. Czy warto było? A może lepiej było siedzieć w domu zająć się dzieckiem a nie spać pod kościołem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*