Wykręć fundacji numer! Zbieramy komórki dla Przemka

wykręć fundacji numer - Przemek 500x350Stare, nieużywane telefony mogą pomóc 25-letniemu Przemkowi. Zbiórka sprzętu odbędzie się podczas trzecioligowego meczu Soły Oświęcim z Beskidem Andrychów w środę 29 kwietnia  na terenie stadionu im. Braci Kisielińskich o godzinie 16.30. Przemek jest podopiecznym Fundacji Bliżej Szczęścia. Dwa tygodnie po swoich 18. urodzinach, napotkał na swojej drodze przeszkodę, nie mógł wstać z łóżka o własnych siłach. 

Diagnoza okazała się wyrokiem dla Przemka, stwardnienie rozsiane.

– Wtedy zrozumiałem, że moje codzienne funkcjonowanie będzie zależało od innych – opowiada Przemek. – Zmieniłem podejście do życia, zacząłem doceniać każdą chwilę.

wykręć fundacji numer - Przemek 800x200

Przemek jest zagorzałym fanem piłki nożnej i uśmiechniętym, pełnym energii mężczyzną. Swoim poczuciem humoru zaraża wszystkich dookoła. Pomimo swojej choroby chętnie angażuje się w akcje charytatywne wspierające innych.

– Jeżeli stary, nieużywany telefon komórkowy leży u kogoś w półce? Można z niego zrobić użytek – zaprasza do akcji Brysz, wolontariusz Fundacji Bliżej Szczęścia. – W ostatnią środę kwietnia na stadionie Soły Oświęcim można go zostawić w specjalnie oznakowanym kartonie, przeznaczonym do zbiórki.

wykręć fundacji numer - Przemek (Soła oraz placówki KCh Oświecim, Andrychów)

Zgromadzone telefony fundacja przekaże do recyklingu, za uzyskane pieniądze powstanie winda krzesełkowa, która ułatwi Przemkowi poruszanie się po schodach. Potrzebne jest 30 tysięcy złotych.

Fundacja „Bliżej Szczęścia” zbiera wszystkie telefony, bez względu na stan techniczny i poziom ich zużycia. Nawet te rozbite, czy uszkodzone mogą zostać poddane recyklingowi i wesprzeć  szczytny cel.

Akcji fundacji patronują piłkarze Soły Oświęcim.

wykręć fundacji numer - Przemek 500x350

 

Jolanta Wodniak

Fakty Oświęcim

(.FaktyOswiecim.pl)

Tel. 609-106-703

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*