Wycieczka integracyjna dzieci

_DSC0185320 kwietnia 2013 roku dzieci i z świetlic środowiskowych z naszej gminy (Bielany, Bulowice, Łęki, Malec, oraz Witkowice) udały się na pierwszą wspólną wycieczkę do Osikowej Doliny w Koziegłowach koło Częstochowy.

Koziegłowy są jedynym miejscem w Polsce, gdzie istnieje kilkuwiekowa tradycja wyrabiania ozdób z drzewnego łyka. Wszystkie wyroby wykonane ręcznie z drewna osikowego są naturalne i ekologiczne. Technologia polega na ręcznym struganiu odpowiednimi heblami drewna osikowego na bardzo cienkie łyko (wióry) o grubości od 0,15 do 0,4 mm. Z nich następnie wycinane, wyplatane i formowane są poszczególne elementy, łączone później w różne wyroby i kompozycje. Cała reszta to precyzja ręki cieśli, zręczność palców i magia wyobraźni.  Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach, podczas których mogli stać się na chwilę rękodzielnikami i własnoręcznie strugać drewno osikowe na wiórki, wyplatać koszyczki wraz z kwiatami, a także wykonać magnesowe serduszka z drewna osikowego.  Z naszej świetlicy środowiskowej przy parafii dziewięcioro wychowanków uczestniczyło w tych ciekawych warsztatach. Po ciężkiej pracy dzieci i została przez gospodarzy ugoszczona ciepłym posiłkiem oraz ciasteczkami. Wielkie podziękowania kierujemy do władz Gminy Kęty za sfinansowanie tej atrakcyjnej wycieczki. Mamy nadzieję, że ten pierwszy wyjazd zaowocuje kolejnymi pomysłami na wspólne spotkania.

Katarzyna Kajor -Suwała

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*