Wszystko co dobre, szybko się kończy… – ferie wychowanków świetlicy w Nowej Wsi

_DSC01696Skończyły się ferie… Wychowankowie ze świetlicy środowiskowej przy parafii pod wezwaniem Maksymiliana Marii Kolbe wrócili do codziennych obowiązków szkolnych. na podsumowanie działalności świetlicy w tym czasie.

Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Kęty, wychowankowie świetlicy mieli okazje odwiedzić Kraków. Podczas wycieczki dzieci obejrzały spektakl Teatru Groteska pt. „Ładne kwiatki”. Po uczcie duchowej przyszła kolej na strawę dla ciała. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda produkcja słodkości w Najmniejszej na Świecie Fabryce Cukierków mieszczącej się przy ul. Gołębiej 3. Na oczach zachwyconych łasuchów powstawały różnokolorowe cukierki i lizaki, które tylko czekały, aby zasmakować ich smaku…

Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonywały prezenty dla swoich Babć i Dziadków oraz pisały życzenia. Uczestniczyły w zajęciach w nowowiejskiej bibliotece, podczas których odbywały się projekcje filmów oraz cykliczne już spotkania z legendą.

Okres karnawału nie może obejść się bez zabawy. Także na świetlicy odbyła się karnawałowa zabawa, na którą dzieci przygotowały zabawne stroje i maski.

tekst i zdjęcia:
Katarzyna Kajor – Suwała

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*