WOŚP zbierać będzie datki również pod kościołami parafialnymi

wospJak informuje Sztab WOŚP w Gminie Kęty na swoim profilu facebookowym, jutro pod kościołami na terenie Kęt, Bulowic, Nowej Wsi, Witkowic, Czańca i Bujakowa pojawią się wolontariusze. Dzięki uprzejmości Sztabu Andrychów, około 30 wolontariuszy wyjdzie w tym dniu na ulicę. Zbieramy na ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

wosp

Źródło:
Sztab WOŚP w Gminie Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na WOŚP zbierać będzie datki również pod kościołami parafialnymi

 1. Zadumana pisze:

  W tym roku sztab WOŚP w Kętach (a właściwie „kęcki Sztab Imprezy Zamkniętej podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” – cokolwiek to znaczy…) organizowało stowarzyszenie Kultura weSoła, działające bodajże przy Domu Kultury w Kętach. Ono organizowało część artystyczną w DK oraz zbiórkę, ale tylko i wyłącznie na terenie DK (więcej informacji na ten temat tu: http://kety.pl/pl/news/22-fina-wo-p-ju-za-nami#refresh ). Natomiast przy kościołach na terenie Kęt, Bulowic, Nowej Wsi, Witkowic, Czańca i Bujakowa kwestowali wolontariusze andrychowskiego sztabu WOŚP (w sumie ok. 30 osób). Kęcki sztab zebrał łącznie 5826,99zł i 2,34 Euro, zaś sztab andrychowski podaje, że „13 wolontariuszy stojących w Kętach i okolicach uzbierało w sumie 31 922 zł!”
  Dlaczego nie było zbiórki w Bielanach? Wygląda na to, że andrychowski sztab rozstawił wolontariuszy najdalej w Nowej Wsi, a żaden inny sztab nie zdecydował się objąć swym zasięgiem Bielan.

 2. Łukasz pisze:

  Trochę denerwuje mnie wiązanie akcji WOŚPu, choćby to nieświadome, z kościołami. Akcja ta oraz jej pomysłodawca i szeryf dość jednoznacznie odcinają się od wartości chrześcijańskich.
  Także nawet dla samego rozdzielenia tych rzeczywistości, (wyłącznie i tylko) po to by nie tworzyć w ludziach zbytnich skrótów interpretacyjnych, powodujących jakiekolwiek utożsamianie tych dwóch rzeczywistości, sądzę, że tereny przykościelne to nienajlepsze miejsce dla tej akcji.

 3. juli pisze:

  dlaczego nie było zbiórki dla WOŚP pod kościołem w Bielanach koło Kęt???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*