Wolontariusze i policjanci wspólnie w akcji „Poduszka dla maluszka”

SONY DSCPolicjanci z oświęcimskiej komendy Policji włączyli się w akcję Poduszka dla Maluszka, która odbyła się w dniu 9 czerwca r. w oświęcimskim szpitalu, w ramach Dnia Dziecka. Akcję zorganizowali wolontariusze Fundacji Śląskiego Centrum Chorób, którzy razem z policjantami wręczali małym pacjentom upominki.

Na wtorkowy poranek dwoje policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu:  asp. Marzena Ptasińska i asp. Zbigniew Sawicki, otrzymało specjalne zadanie –  wizytę u najmłodszych pacjentów Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu wspólnie z wolontariuszami z Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu: Aleksandrą Łacek, Katarzyną Nycz, Jowitą Czul i Rafałem Andreasem. Niecodzienni goście obdarowali  dzieci, zmagające się chorobą,  poduszeczkami-przytulankami, bajkami, balonami, słodyczami i jabłkami, które dostarczyły im wiele radości.

Akcja Poduszka dla maluszka, została zainicjowana w 2011 roku przez Rafała Andreasa – wolontariusza z Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Poduszeczki–Przytulanki, to dar serca uczniów z różnych szkół, z przeznaczeniem dla dzieci zmagających się niejednokrotnie z ciężkimi chorobami.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*