Wnioski o rejestry umów złożone do Biblioteki, MZWiK Sp. z o.o. i OSiR w Kętach

Wniosek_NWPo otrzymaniu pełnego rejestru umów z Domu Kultury w Kętach za rok 2013 i 2014, a wcześniej z Urzędu Gminy Kęty oraz Muzeum, postanowiliśmy zapytać kolejne o to, czy prowadzą rejestry umów.

Treść naszego wniosku o udostępnienie informacji publicznej skierowanego do MZWiK Sp. z o.o. (identyczne wnioski zostały złożone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach oraz do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach):

Wniosek_NW

===

Dotychczas w gminie Kęty doprowadziliśmy do opublikowania (także w BIP) rejestrów umów zawieranych przez Urząd Gminy Kęty ( od początku 2013 roku aktualizowane co kwartał), w Kętach, Dom Kultury w Kętach. Informacje o tym znajdziecie Państwo na naszym portalu.

Dążymy do tego, żeby wszystkie Gminy Kęty, tj. MZEC Sp. z o.o., szkoły, przedszkola, GZOZ, GOPS, itd. (pełna lista tutaj) posiadały i udostępniły w wersji elektronicznej (przeszukiwalnej maszynowo) rejestry umów zawierane z podmiotami zewnętrznymi.

Art. 13. ustawy o dostępie do informacji publicznej stanowi, że:
1. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2.
2. Jeżeli publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

Czekamy na odpowiedzi ze strony GBP, MZWiK Sp. z o.o. oraz OSiR w Kętach.

Tu można obejrzeć na mapie Polski jak rozprzestrzeniły się Publiczne Rejestry Umów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Wnioski o rejestry umów złożone do Biblioteki, MZWiK Sp. z o.o. i OSiR w Kętach

  1. Stefan pisze:

    Czy będzie też udostępniony rejestr umów gminy Kęty na 2015, na bieżąco?

  2. Gienia pisze:

    Panie redaktorze, gratuluję konsekwencji,wszyscy na tym skorzystamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*