Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Kętach (ZDJĘCIA i VIDEO)

1421305_669231699765163_1328376539_o8 grudnia 2013 r. w Domu Kultury w Kętach odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Kęty i powiatu oświęcimskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Kęty w ramach cyklu spotkań kierownictwa partii z mieszkańcami 314 powiatów.

W spotkaniu wzięli udział  także parlamentarzyści oraz samorządowcy, m.in. wiceprezes PiS-u Beata Szydło, senator RP Andrzej Pająk, posłowie Marek Łatas, Marek Polak, Krzysztof Szczerski, radny Sejmiku Małopolskiego Rafał Stuglik oraz burmistrz Kęt Tomasz Bąk wraz z wiceburmistrzami Dariuszem Laszczakiem oraz Krzysztofem Olejakiem.

W trakcie spotkania Jarosław Kaczyński zaprezentował szereg propozycji z programu PiS, uczulał na demografii, rodziny i bezrobocia, dostępu do pracy i jakości wynagrodzeń, wokół których PiS chce priorytetowo skupić pracę rządu w najbliższych latach. Występująca przed Jarosławem Kaczyńskim posłanka Beata Szydło podkreśliła również potrzebę rozwijania gospodarki, a także walki o powrót z emigracji Polaków, którzy nie znaleźli pracy w kraju. Ponownie wrócił temat uprawiania demokracji, korupcji, mechanizmów prowadzących do fałszowania wyborów.

Sam Kaczyński mówił o Polsce, jako kraju postkomunistycznym: „Ten system przypomina demokrację i gospodarkę wolnorynkową, ale wiele zalet zachodniego systemu demokratycznego nie ma, wiele mechanizmów działa w sposób nieprawidłowy, spatologizowany. To jest system niewydajny i niesprawiedliwy. Gdy Platforma Obywatelska objęła rządy, nie tylko nie zlikwidowała postkomunizmu, ale wręcz go wyostrzyła. Teraz jest skrajny model poskomunistyczny, ale już bez poskomunistów przy władzy”. Podkreślił również istotę walki o godne miejsce Polski w Europie, problem wyrównywania szans dla mieszkańców spoza metropolii, spoza dużych ośrodków miejskich (w tym kontekście wspominał o programach edukacyjnych i mieszkaniowych). Analizował perspektywy inwestycji, które – jak oszacował – wyniosą bilion złotych.

Sala kęckiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi. Część osób, która nie zmieściła się w głównej sali słuchała i oglądała wystąpienie prezesa PiS na telebimach wystawionych w hallu głównym DK. Zainteresowani mogli zadawać swoje pytania. Mieszkańcy pytali m.in. o pracę i bezrobocie, o wiek emerytalny, jak rozwijać przedsiębiorczość i zakłady pracy, jak stymulować rynek pracy. Poruszona została również kwestia wieku emerytalnego. Jarosław Kaczyński zadeklarował, że z chwilą przejęcia przez PiS władzy, przedłużony wiek przejścia na emeryturę zostanie cofnięty, a przywrócone zostaną granice osiągnięcia wieku emerytalnego – 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Jak podkreślił Kaczyński, spotkania z mieszkańcami służą wsłuchiwaniu się w ich opinie i głosy, w oparciu o nie ma być budowany program PiS, musi być dobrze przygotowany do wdrożenia po objęciu przez PiS władzy. Prezes PiS nie ma wątpliwości, że jego partia znów wygra wybory. Alternatywą dla Polski są w innym wypadku rządy PO – SLD i uprawiana przez nich polityka „zwijania państwa”: „Likwiduje się szkoły, odziały szpitalne, komisariaty, stacje sanepidu, straż pożarną, graniczną czy jednostki wojskowe. Dochodzi do tego, że podstawowa obsługa zdrowotna jest redukowana” – mówił prezes PiS. W Kętach Jarosława Kaczyńskiego przywitano nie tylko jako byłego premiera, ale także „premiera przyszłego rządu”.

Na spotkaniu gość został obdarowany przez dzieci kwiatami, a burmistrz Kęt – wręczył prezesowi PiS statuetkę symbolu miasta – św. Jana Kantego.

Pełny zapis video ze spotkania z Jarosławem Kaczyńskim:

[youtube_sc url=”http://.youtube.com/watch?v=ly8G3TxnRis”]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*