Wieś Pełna Skarbów w Oświęcimiu (ZDJĘCIA)

_IMG_1845Festiwal w dniach 20 – 21 września 2013 odwiedziło setki gości. Z przygotowanych przez organizatorów warsztatów rękodzielniczych skorzystało dokładnie 559. Dla jednych był to pierwszy kontakt z oryginalną sztuką zdobienia découpage, czy wytwarzaniem zabawek z drutu, dla innych – okazja do podpatrzenia nowych technik rękodzieła; dla wszystkich z pewnością była to świetna zabawa i możliwość spotkania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Do oświęcimskiego ośrodka kultury przez dwa dni przychodziły całe rodziny, a w warsztatach uczestniczyli i mali, i dorośli. Uczestnicy mogli spróbować sił w różnorodnych technikach:  m.in. wikliniarstwo, kwiaty papierowe, malowanie na szkle, ozdoby ze słomy, odlewanie świec z wosku pszczelego, koszyki papierowe, sztukatorstwo, ceramika artystyczna, filcowanie, powertex, biżuteria, tea-bags, tradycyjna kaligrafia, masa solna, malowanie na desce, sztuka origami. Dla gości przygotowano także warsztaty pokazowe z tkactwa, patchworku i rzeźby w drewnie. Mogli oni również degustować regionalne potrawy i obejrzeć wystawione stoiska. W trakcie festiwalu rozstrzygnięto konkurs na Eko – zabawkę, który wygrał Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kętach.

Lista rankignowa- konkurs „Eko-Zabawka”

Lp.

Nazwa Szkoły

Liczba punktów

1 Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kętach

405

2 Szkoła Podstawowa w Witkowicach

225

3 Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej

176

4 Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi

136

5 Szkoła Podstawowa w Bielanach

120

6 Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kętach

117

7 Szkoła Podstawowa w Malcu

111

8 Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Brzeszczach

104

9 Szkolno-Przedszkolny w Skidziniu

99

10 Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach

94

11 Szkoła Podstawowa w Rajsku

84

12 Szkoła Podstawowa w Babicach

59

13 Szkoła Podstawowa w Brzezince

45

Rozegrano też Międzygminne Potyczki Kulinarne, w którym wzięły udział 4 drużyny. KGW Gorzów częstowało plackami ziemniaczanymi, KGW Kęty pasztetem z selera, KGW z Zaborza przygotowało zupą miłosną z grzankami, a KGW Brzeszcze-Bór – kapuśniak.  Właśnie na kapuśniak z Brzeszcz–Boru zagłosowało najwięcej osób, którzy mieli okazję kosztować wszystkich konkursowych potraw.

Kolejny festiwal już za a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!

Portal Nowa Wieś w gminie Kęty był patronem medialnym tegorocznej edycji Festiwalu Wieś Pełna Skarbów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*