Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy w Oświęcimiu!

g2218dW najbliższą niedzielę 14 grudnia 2014 r., podczas jarmarku, wolontariusze MOWP pomogą Bartusiowi! Będą koncerty kolęd i pastorałek, spektakl teatralny dla dzieci, świąteczne malowanie samochodu, występy chórów i zespołów ludowych czy pokaz filmów w ramach Amatorskiego Klubu Filmowego. Wszystko to 14 grudnia w Oświęcimskim Centrum Kultury podczas Wielkiego Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Tegoroczny świąteczny kiermasz wolontariusze „orkiestry” przygotowują z myślą o rocznym Bartusiu Smolarku z Brzeszcz. Chłopczyk urodził się jako wcześniak. Cierpi na zespół jelita krótkiego, jest również po resekcji trzustki. Kilka miesięcy temu u chłopczyka wykryto również ciężką wadę serduszka. Bartuś wymaga stałej opieki neurologa, okulisty, chirurga, diabetologa, genetyka, a także systematycznej rehabilitacji, bo w sprawności fizycznej jest daleko od rówieśników. Musi również nauczyć się jeść i przełykać.

– Na jarmark warto się również wybrać po to, by kupić niepowtarzalne świąteczne ozdoby i prezenty dla najbliższych nam osób i tym samym wspomóc lokalnych rękodzielników – mówi Paulina Łysak, koordynatorka imprezy.

Swój udział w jarmarku zapowiedziało blisko sześćdziesięciu wystawców ze Śląska i Małopolski. Jak co roku będzie można również nabyć piękne gwiazdy betlejemskie (poinsecje) dostarczone przez firmę „Plantpol” z Zaborza oraz skosztować świątecznych wypieków i smakołyków.

Współorganizatorem jarmarku jest Oświęcimskie Centrum Kultury. Wstęp na imprezy towarzyszące za to co do puszki. Impreza odbywa się przy finansowym wsparciu Miasta Oświęcim.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.mowp.pl oraz https://www.facebook.com/mowposwiecim.

Plan Wielkiego Charytatywnego Jarmarku Bożonarodzeniowego:

9.30-.00 – świąteczny jarmark bożonarodzeniowy (dolny hol)
11.30 – występ zespołów ludowych Broszkowianki i Dworzanki (dolny hol)
13.15 – koncert kolęd i pastorałek w nowych zaskakujących aranżacjach w wykonaniu zespołu Concentus (sala kukiełkowa).
14.30 – świąteczne malowanie samochodu (parking obok OCK)
15.00 – konkursu na najpiękniejszą Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową (sala kukiełkowa)
15.30 – spektakl pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu grupy teatralnej z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu (sala kukiełkowa)
16.30 – projekcja filmów w ramach Amatorskiego Klubu Filmowego: „Filmowa pasja: reż Anna Niedziela, Piotr Struczyk, „Urodziny” reż. Piotr Makulec, „Kolej rzeczy” reż. Piotr Makulec, „Pasja życia” reż. Bartosz Gajdsa, „Powrót mamy” reż. Bartosz Gajda. (sala kukiełkowa)
17.00 – koncert zespołu wokalno-instrumentalnego z Młodzieżowego Domu Kultury. Na scenie pojawią się uczniowie, nauczyciele oraz goście w soft rockowym repertuarze (Restauracja Meksykańska)
19.00 – koncert Owejszyn Band: Marcin Boiński z córką Weronika oraz Maciej Machowski, a także After Party (Restauracja Meksykańska).

g2218d

Źródło:
Fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*