Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – XX. Finał

Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. 

 

tematu 20. Finału poprzedziliśmy konsultacjami z ogromną rzeszą lekarzy, którzy przez wszystkie minione lata współpracowali z nami, kiedy wspieraliśmy wiele różnych dziedzin medycyny dziecięcej. To niesamowite, jak wiele udało nam się zmienić na lepsze w standardach opieki nad dziećmi w polskich szpitalach. Niektóre problemy, takie jak chociażby retinopatia wcześniaka, udało nam się wyeliminować w 100%.

Swoją działalność zaczynaliśmy od ratowania życia noworodków chorych na serce. Po 20 latach nadal priorytetem w naszych działaniach jest noworodek. W tym roku skoncentrujemy się nad opieką medyczną nad wcześniakiem, ale także pochylimy się nad zdrowiem chorej na cukrzycę mamy w ciąży, nad którą roztaczamy już od kilku lat opiekę związaną z zagrożeniami jakie niesie ta choroba.

Technologie ratowania życia i leczenia dzieci rozwijają się w kosmicznym tempie. Dzięki temu dziś lekarze mogą podejmować się coraz to nowych, jeszcze niedawno niemożliwych do zrealizowania, wyzwań. Opieka nad wcześniakiem to kompleksowa diagnostyka i leczenie dzieci z wieloma dysfunkcjami, wadami i ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nowoczesne technologie sprawiają, że leczenie to coraz częściej jest skuteczne, co jest największym szczęściem dla rodziców tych najmniejszych noworodków. Nad właśnie takimi technologiami chcemy się w tym roku pochylić – przykładem niech będą respiratory wyposażone w system automatycznej regulacji tlenu. Chcemy także stworzyć jednakowy standard kompletnych stanowisk intensywnej terapii noworodka w zaawansowanych ośrodkach III stopnia referencyjności (ok. 50 placówek w całej Polsce). Planujemy także zakup pojedynczych urządzeń takich jak najnowocześniejsze inkubatory hybrydowe, zaawansowane monitory funkcji życiowych, czy respiratory. W wielu przypadkach urządzenia te zastąpią aparaty kupione przed laty przez Orkiestrę, przy okazji różnych finałów.

I wreszcie zdrowie kobiet w ciąży i cukrzyca. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla kobiet chorych na cukrzycę, które dzięki planowaniu i odpowiedniej terapii w czasie ciąży mogą urodzić zdrowe dzieci. Chcemy kupić kolejnych kilkaset urządzeń, aby w 100% zaspokoić potrzeby przyszłych matek. W czasie tego Finału chcemy także przeprowadzić ogromną kampanię medialną na rzecz walki z tą chorobą wszystkich Polaków, bez względu na ich płeć czy wiek. Jesteśmy tu konsekwentni – przypominamy, że ogromnym sukcesem zakończyła się realizacja Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą – Fundacja kupiła blisko 3000 urządzeń i w chwili obecnej program ten przejęło Ministerstwo Zdrowia.

(za: http://www.wosp.org.pl/final)

XX. WOŚP w gminie Kęty

Niektóre akcje w ramach XX. Finału WOŚP w gminie Kęty:

1. Od godz. 15:00, Parking Domu Kultury w Kętach: prezentacja perełek PRLu przez miłośników zabytkowych samochodów z Retro Grupy
2. Godz. 17:00, sala widowiskowa ośrodka kultury: koncert, na którym zagrają: eN.dlers, STRAWBERRY RIVER, AKOPALIPSA ’89, a zatańczy formacja taneczna MOVE YOUR BODY.
W czasie koncertu, o godz. 19:30, odbędzie się licytacja WOŚPowych gadżetów i innych przekazanych przedmiotów. Wśród licytowanych przedmiotów znajdą się: m.in. koszulki, kalendarze ścienne i książkowe, kubek, apteczkę, książkę Jerzego Owsiaka pt. „Róbta co chceta” z autografem i odręcznym rysunkiem autora, koszulki z autografami siatkarzy z UMKS „Kęczanin”, bilety i wejściówki na imprezy oraz, owianą jeszcze tajemnicą, WOŚP’ową gitarę.

3. Godz. 20:00, tradycyjne światełko do nieba, po którym, o godz. 20:30 na scenie pojawi się SHEOL, a po nim Bastard Billy i Truskawki.

W Domu Kultury mieścić się będzie także sztab liczący, w którym ochotnicy przyjmować będą wolontariuszy z pełnymi puszkami od godz. 16.00.

 

Tegoroczny kęcki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz jej zorganizowali wspólnymi siłami harcerze z 48. DW Północ, na czele z drużynową i szefową sztabu Iną Domider, a ich działania wsparł Dom Kultury.

(za: info.kęty)


Na stronie Sztabu XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Kęty – www.wosp-kety.pl znajdziecie aktualne informacje co do licytowanych przedmiotów i wszystkie inne związane z XX. Finałem WOŚP w Kętach.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*