Wiejskie Dożynki w Nowej Wsi

_dsc0076_411 sierpnia 2013 r. na terenie dworku w Nowej Wsi po raz kolejny odbyły się Wiejskie Dożynki.

Zgodnie z programem, uroczystości o godzinie 11.00 rozpoczęła uroczysta Msza Święta, podczas której poświęcono wieniec i chleb z tegorocznych zbiorów zbóż. W nabożeństwie wzięli udział między innymi Burmistrz Kęty Tomasz Bąk, Sołtys Nowej Wsi oraz liczne grono mieszkańców Nowej Wsi.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Prezes OSP w Nowej Wsi Stanisław Gasidło, Dyrektor Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego w Nowej Wsi Alicja Korczyk, Prezes Koła Emerytów i Rencistów w Nowej Wsi Wiesław Bartuś, Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Nowej Wsi Tadeusz Żmudka, Prezes Ludowego Klubu Sportowego „Niwa” Antoni Mojżesz, grono pedagogiczne, w tym Czesława Talik i Elżbieta Foltyn oraz i miejscowości ościennych.

Po przekazaniu chleba sołtysowi przyszła pora na występy artystyczne, które przygotował zespół „Nowowsianki” oraz dzieci z przedszkola w Nowej Wsi. Mocną dawkę energii nowowsianom dostarczył również zespół „Puls”, który zapewnił najlepszą zabawę taneczną do samej nocy.

Źródło:
UG Kęty | fot. K. Miłoń

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*