Wieczornica w Dworku w Nowej Wsi (ZDJĘCIA)

__dsc0330718 listopada r. Zespół działający przy Kole Gospodyń Wiejskich wraz z dziećmi Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nowej Wsi przybliżył licznie zebranym mieszkańcom naszej wsi, czym jest patriotyzm. Lejtmotywem występu były słowa „Jedną drogą dziś wszyscy idziemy”.

W czasach, gdy wiedza o przeszłości i patriotyzm często traktowane są po macoszemu, takie spotkania jak to piątkowe posiadają szczególny walor edukacyjny. Trzeba cenić teraźniejszość i patrzeć w przyszłość, lecz nie można zapominać o historii. Wybitny filozof George Santayana powiedział słowa, których aktualności  nic nie jest w stanie podważyć: „Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie”. O tym, jak silne emocje towarzyszą tym sprawom świadczy, że kilkakrotnie przerywały oklaski publiczności.      

__dsc03285

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi wiceburmistrz Kęty – Pan Marcin Śliwa, sołtys Nowej Wsi – Pani Dorota Kusak, harcerze. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich.

Katarzyna Kajor – Suwała

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Wieczornica w Dworku w Nowej Wsi (ZDJĘCIA)

  1. Kęczanin pisze:

    Ciekawe, czy pani sołtys powiedziała dzieciom, że największy patriotyzm jest wtedy, gdy się zatrudni kolegę, rodzinę, znajomego na publicznym stanowisku, za publiczne pieniądze. Czy uświadomiła dzieci, że w dzisiejszych czasach wiedza, wykształcenie są rzeczą zbędna, gdy się ma”plecy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*