„Wesoły Krakowiaczek” na scenie Domu Kultury w Kętach

WK_15_46Środowe popołudnie w Domu Kultury w Kętach (27 maja 2015 r.) wypełniły dziecięce występy w ramach Przeglądu Twórczości Regionalnej dla Przedszkolaków „Wesoły Krakowiaczek”. Na scenie DK, przy wypełnionej widowni, zaprezentowało się 8 przedszkoli nie tylko z gminy Kęty.

Przegląd „Wesoły Krakowiaczek” zorganizowany został już po raz trzeci. Przy pierwszej edycji, oprócz podtrzymania ludowej tradycji, organizatorom przyświecał również cel w postaci naboru do zespołu ludowego Małe Kęty”. We środę liczący 25 tancerek i tancerzy Zespół i Tańca „Małe Kęty” rozpoczął ludowe występy od prezentacji suity krakowskiej. Na koniec natomiast wystąpił z suitą żywiecką. Kierownikiem i choreografem zespołu działającego przy Domu Kultury jest Elżbieta Mikociak.

Pomiędzy występami „Muzyczne o folklorze” prowadził Przemysław Ficek z Jeleśni. Z wykształcenia architekt, lecz z powołania folklorysta, członek Kapeli Góralskiej Warzonka, multiinstrumentalista, który również sam wykonuje rzadkie już instrumenty.

W ramach przeglądu na scenie Domu Kultury zaprezentowały się zespoły: Miejskiego Przedszkola nr 16 w Oświęcimiu (op. Iwona Węgrzyn, Dorota Kosowska-Możdżeń), Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego nr 7 w Kętach (op. Dorota Ogiegło), Publicznego Przedszkola przy Zespole Szkół Samorządowych w Targanicach (op. Elżbieta Fujawa, Joanna Grygiel), Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego nr 1 w Kętach (op. Aleksandra Adamus), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bulowicach (op. Kinga Suchanek), Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego nr 8 w Kętach (op. Urszula Naglik, Beata Szeremeta), Niepublicznego Przedszkola „Bajeczka” w Kętach (op. Izabela Bułaś) oraz Niepublicznego Przedszkola „Pod Dębami” w Malcu (op. Iwona Zielińska, Danuta Kramarczyk). W sumie w Przeglądzie wystąpiło 160 dzieci.

Źródło:
DK Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*