Watra Wędrownicza 2013 zakończona (ZDJĘCIA)

_uczestnicy trasy ogniotrwali fot. Elżbieta BakalarskaW niedzielę 25 sierpnia 201 r. zakończyła się XI edycja Wędrowniczej Watry, imprezy organizowanej dla najstarszej grupy harcerzy w wieku od 16 lat. W tym roku jej organizatorami było małopolskie, a główna część odbyła się w miejscowości Piaski-Drużków.

Część w Piaskach poprzedzały tzw. Wędrówki, zwane też Trasami. Jedną z nich organizowała V Drużyna Wędrownicza „CHAOS” z Hufca Kęty. Wędrówka trwała w dniach 19-21.08, zaczynała się w Oświęcimiu, a kończyła w Stryszawie k. Suchej Beskidzkiej. Na Trasie gościliśmy 46 uczestników, w tym 14 skautów z Hiszpanii, Słowenii i Gruzji.

W tym czasie uczestnicy odwiedzili kilka remiz strażackich (dzień pierwszy i drugi), gdzie mogli poznać bliżej pracę strażaków i wykonać zadania przygotowane przez harcerzy. Noc na remizie OSP Kęty również obfitowała w wydarzenia: każdy mógł zjechać z wieży strażackiej, poznać pracę Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej i obejrzeć pokaz ognia grupy Eximus.

Drugi dzień odbył się pod znakiem ratownictwa, a uczestnicy przeszli trasę z Andrychowa do chatki na Gibasów Groniu. Mimo kiepskiej pogody, udało nam się nieco lepiej poznać i spędzić miłe chwile.

Trzeci dzień wędrówki był jednocześnie dniem zakończenia pierwszej części Wędrowniczej Watry. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z symulacją ratowniczą w Grocie Komonieckiego. Po ukończeniu zadania wszyscy zeszliśmy do Stryszawy, skąd zabrał nas autokar na bazę w Piaskach.

Od środy aż do niedzielnego świtu mieliśmy okazję poznać uczestników innych Tras oraz wziąć udział w rozmaitych zajęciach związanych m.in. z teatrem, fotografią, gotowaniem, pożarnictwem, ratownictwem, tańcem itp. Dla każdego znalazło się coś, mogło go zainteresować. Oprócz tego odbyły się koncerty i festiwale. Na miejscu działały Kawiarenki zlotowe, w których nie tylko można było się posilić, lecz także rozwinąć zdolności dziennikarskie pisząc do specjalnie wydawanej gazetki lub też integrować przy wspólnym śpiewie.

Wędrownicza szybko się skończyła i nawet nie zauważyliśmy, kiedy musieliśmy się spakować i wrócić do domu. Na szczęście za rok będzie kolejna edycja i chociaż nie będziemy już jej organizować to już nie możemy się jej doczekać.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować osobom i firmom, dzięki którym mogliśmy zorganizować naszą Trasę: PSP Oświęcim oraz remizom OSP z Grojca, Malca, Nowej Wsi i Sułkowic. Szczególne podziękowania należą się gospodarzowi chatki na Gibasach i gospodarzom remizy OSP Kęty za udzielenie noclegu wszystkim uczestnikom. Dziękujemy strażakom z OSP Kęt-Podlesia, Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej i grupie Eximus za pokazy pierwszego dnia.

Nie można również zapomnieć o naszych sponsorach: Alumetal S.A., Ice-Mastry Sp. j., Witmet Sp. z o.o., Górecki Sp. j., Iskierka.

Dziękujemy za okazaną nam pomoc i zaufanie.

Elżbieta Bakalarska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*