Warsztaty graffiti na kęckim skateparku

_dsc0014_2Historię i technikę wykonywania graffiti mieli okazję poznać kęccy gimnazjaliści 24 kwietnia r. podczas warsztatów, zorganizowanych przez Gminę Kęty w ramach projektu „Transgraniczny skate”. W tych niezwykle twórczych zajęciach uczestniczyło 20 osób, które zadeklarowały wcześniej zainteresowanie sztukami plastycznymi. Warsztaty poprowadzili profesjonalni graficiarze z wieloletnim stażem – Wojciech Dera i Robert Wolny.

Po przybliżeniu dziejów tej współczesnej formy sztuki – często nierozumianej przez odbiorców i uważanej za wandalizm – młodzież przystąpiła do zajęć praktycznych. Prowadzący przekazali gimnazjalistom wiele cennych wskazówek, dotyczących techniki malowania, odpowiedniego doboru przyrządów i farb, jak również zasad łączenia barw. To uczestnicy zajęć zaproponowali tematy trzech „malowideł”, które powstały podczas warsztatów na przygotowanych specjalnie na ten cel planszach. Wykonane przez kęcką młodzież graffiti zdobi teren miejscowego skateparku.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 31% w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007- oraz z budżetu państwa w 3% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy

euroregion_beskidy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*