Warsztaty „Całe Kęty Tańczą”

___kolor_20_09_16Podczas niedzielnej imprezy na stadionie Hejnału, zorganizowanej przez Małą Orkiestrę Wielkiej Pomocy oraz kęcki Dom Kultury, zaprezentowały się również grupy taneczne uczestniczące w warsztatach pod hasłem „Całe Tańczą”.

Głównym celem imprezy była pomoc dla chorej 6-letniej Gabrysi Bizoń. Wśród wielu atrakcji, spośród których kulminację stanowiła „Eksplozja Kolorów”, znalazły się również taneczne popisy. Warsztaty odbywały się od 25 sierpnia. Ich uczestnikami było ponad 70 osób w wieku od 5 do 40 roku życia, które w trzech grupach wiekowych poznawały podstawy modern jazzu. Instruktorem była Magdalena Kowalska.

Warsztaty „Całe Tańczą” zostały dofinansowane w ramach projektu „#kre-akcje_nie_tylko_na_miasto”, w którym mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje wydarzenia kulturalnego, jakiego ich zdaniem brakuje w najbliższym otoczeniu. Pomysłodawczynią warsztatów „Całe Kęty Tańczą” była Joanna Płonka.

Na murawie kęckiego stadionu wystąpił także duet Ola i Asia wchodzący w skład grupy MYB, która działa przy Domu Kultury w Kętach. Grupa funkcjonuje od 3 lat i trenuje pod okiem Magdaleny Kowalskiej. Do jej największych sukcesów należy zaliczyć 1. miejsce w Przeglądzie Tańca w Zatorze, 2. miejsce w Beskidzkim Festiwalu Tańca oraz do Talentów Małopolski 2015.

Źródło:
DK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*