Walki psów w Polsce? Tragiczne zgłoszenie skatowanego, młodego mieszańca rasy Amstaf

Obraz-335-640x480OTOZ ANIMALS OŚWIĘCIM otrzymał bardzo niepokojące o martwym psie, leżącym ze związanymi łapami, na poboczu ulicy w gminie Wilamowice k/ Bielska. Na miejscu inspektorzy OTOZ Animals odkryli przerażający widok – zwłoki młodego, około półtorej rocznego mieszańca rasy Amstaf. Na ciele zwierzęcia widoczne były liczne rany kąsane i szarpane.

Pies musiał żyć gdy oprawcy związali naprzemiennie jego przednią i tylną łapę uniemożliwiając zwierzęciu ruchy, by pies który będzie miał go zagryźć nie odniósł ran przed prawdziwą walką.., a następnie, jak można przypuszczać z obrazu opuchniętego pyszczka, został brutalnie dobity uderzeniem prawdopodobnie powodującym zgon psa. Zwierzę poddane było potwornym torturom niosącym ze sobą ból, lęk i ogromne cierpienie. Kolejnym krokiem zwyrodnialców było wyrzucenie zwłok pieska na pobocze ul. Więźniów Oświęcimia w Wilamowicach.

OTOZ Animals Oświęcim złożył oficjalne doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Policja kryminalna podjęła czynności dochodzeniowe w tej sprawie. Zwłoki psa zostały zabezpieczone przez odpowiednie służby.

Apelujemy do wszystkich osób, które mogą posiadać wiedzę na temat tego zdarzenia, by pomogły w ujawnieniu sprawców tego barbarzyńskiego czynu. Prywatni złożyli się na wysoką nagrodę finansową za wskazanie sprawcy. Prosimy o kontakt mailowy: otoz.oddzial@gmail.com , kontakt telefoniczny: 691-485-682 ; 698-024-633  lub z kontakt z najbliższą Komendą Policji pod numerem tel. 997.

Może ktoś rozpoznaje psa?

Opis:

Mieszaniec rasy American Staffordshire Terrier, potocznie zwaną jako Amstaf.

Wiek – około lub 1,5 roku

Umaszczenie: brąz pręgowany, odmiany: biały „kołnierz” wokół całej szyi zlewający się pod szyją w dużą „krawatkę”, pod pyszczkiem biała broda również zlewająca się z „krawatką”, między oczami biała strzałka spływająca na nos tworząc białą plamę, końcówka ogona z charakterystycznym białym „pędzelkiem”, łapy do stawów nadgarstkowych i  skoków -białe (najwięcej białego na przedniej prawej łapie, najmniej białego na tylnej prawej łapie).

Psiak musiał być wystawiony jako tzw.”wabik – rozgrzewka” przed późniejszą walką, mający za zadanie wzbudzenie agresji i motywacji u psów stricte przeznaczonych do walk. Zwykle taki pies jest bezbronny i nieofensywny, o czym może świadczyć brak ran kąsanych na samym pyszczku – nie bronił się…

Art. 16. Ustawy o ochronie zwierząt

Zabrania się wykorzystywania zwierząt w widowiskach i sportach noszących znamiona okrucieństwa, w szczególności zabrania się organizowania walk z udziałem byków, psów, kogutów.

Materiał video zrealizowany przez oswiecimonline.pl (Uwaga drastyczne zdjęcia!!!)

[youtube_sc url=”http://youtu.be/mLCJqMS5Gds”]

Źródło informacji:
OTOZ Animals Oświęcim | oswiecimonline.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*