Wakacje w gminie Kęty

W te wakacje wszystkie dzieci z terenu gminy Kęty mogą liczyć na moc atrakcji przygotowanych przez tutejszą Gminną Bibliotekę Publiczną im. Andrzeja Grabowskiego, w Kętach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętach oraz animatorów z kęckiego i nowowiejskiego „Orlika”.

 

Biblioteka proponuje szereg spotkań i wycieczek w ramach akcji „Eko-lato. Warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży”, Dom Kultury natomiast bogaty program Wakacyjnej Akademii Przygód, a i „Orliki” zapraszają na zawody i turnieje.

Biblioteczne warsztaty to cykl bezpłatnych zajęć, które mają na celu propagowanie proekologicznych postaw i wzmacnianie świadomości dotyczącej ochrony środowiska naturalnego. Jednocześnie nawiązują do projektu z poprzednich lat „Wakacyjny wehikuł czasu”, którego głównym celem było upowszechnianie i rozwijanie wiedzy na temat lokalnej historii oraz dziedzictwa kulturowego małej ojczyzny.

W te wakacje dzieci (pod opieką pracowników biblioteki oraz pedagogów) zapoznają się m.in. z wypiekiem chleba wg starych receptur, pojęciem zdrowego odżywiania, pracą zakładów oczyszczania miasta czy sztuką czerpania papieru. Odwiedzą przy tym gospodarstwo agroturystyczne w Stryszowie, Górki Małe, ranczo oraz przedsiębiorstwo Komax. Szczegółowy harmonogram zajęć warsztatowych znaleźć można na stronie biblioteki. Uwaga – w związku z ograniczoną liczbą miejsc podczas wycieczek oraz warsztatów, wszystkich chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteczną czytelnią.

prowadzona przez kęcki Dom Kultury ma w swojej ofercie przede wszystkim atrakcje artystyczno-turystyczne. Już 9 lipca rusza tu akcja „Wakacyjna Przygoda z Filmem” – pięciodniowy cykl warsztatów, podczas których dzieci będą poznawać tajniki tworzenia filmu i „oswajać się” z kamerą. Efektem zajęć będzie wspólnie nakręcony film. Przez całe dwa miesiące wakacji funkcjonować będzie także Letnie Kino Bajka. W jego ramach najmłodsi zobaczą takie produkcje, jak „Czerwony Kapturek. Prawdziwa historia” czy też „Epoka lodowcowa 4. Wędrówka kontynentów 3D” .

Nie zabraknie tu także propozycji jakże charakterystycznych dla kęckiego DK. Wszystkie dzieci powinny czuć się zaproszone do organizowanych tu zbaw plastycznych, muzycznych, integracyjnych oraz konkursów i zawodów.

Dom Kultury zaprasza także na ciekawe wycieczki. Na turystycznej trasie DK znalazły się m.in.: Rudy Wielkie (skansen kolei wąskotorowej), Bochnia i Dobczyce (kopalnia soli, zamek królewski, skansen), Zator (park mitologii na wodzie) czy Mirów i Bobolice (zamki na Szlaku Orlich Gniazd). Szczegółowy rozkład zajęć Wakacyjnej Akademii Przygód i wysokość odpłatności za poszczególne atrakcje znajdą Państwo na stronie DK.

Na najmłodszych mieszkańców Kęt i okolic czeka także bogata oferta sportowo-rekreacyjna. Przygotował ją Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętach oraz tutejsze „Orliki” – kęcki i nowowiejski.

Kęcki serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do lat 18 do korzystania z hali sportowej. Koszt wstępu dla tej grupy wiekowej to symboliczna złotówka za godzinę. W okresie wakacyjnym prowadzone będą także specjalne (odpłatne) zajęcia z nauki pływania dla dzieci. Rozpoczną się 23 lipca, potrwają do 17 sierpnia – łącznie odbędzie się 19 zajęć. Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy. Zajęcia odbywać się będą w kilkuosobowych grupach od poniedziałku do piątku w godzinach dopołudniowych. Więcej informacji oraz zapisy (do 17 lipca) – w dni robocze w godzinach 7.00 – 15.00 w sekretariacie krytej pływalni lub pod nr telefonu: (33) 845 51 21.

Kompleks sportowy „Orlik 2012” w Kętach oferuje najmłodszym możliwość uczestnictwa w wakacyjnych turniejach siatkówki (21-22 lipca), streetballu (10 sierpnia) oraz piłki nożnej (18-19 sierpnia). Wszystkie informacje dotyczące tychże spotkań znajdują się na plakatach.

Z kolei na nowowiejskim „Orliku” odbędą się zawody sprawnościowo-szybkościowe „Jestem sprawny” (11 lipca) oraz turniej piłki nożnej (18 lipca), rozegrane zostaną także spotkania w ramach Futbolowej Mini Ligi Dla Najmłodszych (4, 11, 18 sierpnia). Ponadto odbędzie się tutaj Turniej Trójek Mieszanych w Piłce Siatkowej (22 sierpnia) oraz turniej drużyn męskich streetballu (25 sierpnia).

Życzymy wszystkim dzieciom, aby wakacje upływały im miło, wesoło i aktywnie, a atrakcje przygotowane właśnie z myślą o nich przez kęckie instytucje spełniły ich wymagania w najwyższym stopniu!

 

Źródło:
UG Kęty / Barbara Kuźma

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*