W wypadku drogowym w Łękach zginęła piesza

KPP Oświecim Łęki wypadek drogowy śmiertelny 13.11 (1)W dniu 13 listopada 2013 r. o godzinie 20.05 w Łękach na ulicy Piastowskiej doszło do wypadku drogowego śmiertelnego, w którym zginęła piesza. Jak wstępnie ustalili policjanci 39 – letni mieszkaniec Bulowic kierując samochodem marki Citroen potrącił przechodzącą przez ulicę 55–letnią mieszkankę Łęk, która prowadziła rower. Piesza była reanimowana jednakże w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w w trakcie prowadzonych czynności dokładne ustalą okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło:
KPP Oswięcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na W wypadku drogowym w Łękach zginęła piesza

 1. Bulowianim pisze:

  „która prowadziła rower. Piesza ”

  No tak nie doczytałem. Mój błąd.

  Prawdopodobnie przed przejściem przechodziła- przejście jest dopiero około 100 metrów przed samochodem.

 2. Bulowianim pisze:

  Tak to jest z tymi rowerzystami- jeżdżą bez świateł, chwieją się, schodzą z rowera na lewą stronę już nie mówiąc o zeskakaniu z tretuaru czy o znajomości podstawowych przepisów [znaków] drogowych.

  Karta rowerowa powinna być obowiązkowa!

  • Marca pisze:

   Popieram Pana zdanie, chociaż w przypadku tej sytuacji jest mowa o osobie pieszej,czyli wynika z tego że ta Pani przeprowadzała rower przez jezdnię, pytanie tylko czy na przejściu dla pieszych czy zaraz obok,niestety ludzie nie rozumieją że pasy dla pieszych obowiązują tylko w ich wyraźnie wyznaczonym miejscu a nie też kilka metrów przed lub za nimi. Nie staję w obronie kierowców którzy nagminnie przekraczają prędkość i za nic mają ustąpienie pieszemu na pasach,ale w takie dni jak teraz, czyli wczesny zmrok i zła pogoda powinniśmy upewnić się kilka razy przed wejściem na przejście dla pieszych bo przy takich warunkach pogodowych i braku właściwego oświetlenia ulic nie mamy co liczyć na bezpieczeństwo.

   • .... pisze:

    Jeśliby Pani nie zauważyła i nie poczytała kodeksu drogowego to by Pani wiedziała (Kodeks drogowy – Prawo o ruchu drogowym, Rozdział 2 Ruch pieszych, pkt. 2 ) radzę dobrze przeczytać! a wtedy się wypowiadać na ten temat. Każdy z komentujących zanim się wypowie niech kilka razy przeczyta od deski do deski Kodeks Drogowy! A ustawa o obowiązkowych kamizelkach wchodzi w życie w przyszłym roku, więc pieszy nie ma obowiązku teraz jej nosić!

    • Marca pisze:

     A Pan / Pani zanim się wypowie niech dokładnie, od deski do deski, przeczyta pozostałe komentarze bo nikt z komentujących nie stwierdził że posiadanie kamizelki odblaskowej przez pieszego jest obowiązkowe.

  • agnieszka pisze:

   Po pierwsze prowadziłam rower po drugie miała kamizelkę odblaskową i przepisy drogowe dobrze znała najlepiej mówić jak się nie wie a sprawdza chciał uciec ale mu się nie udało powinien ponieś kare za to co zrobił najsurowszą 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*