V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej 4 stycznia 2014 r.

plakat_kubusCzwartego stycznia w kęckiej hali OSiR już po raz piąty odbędzie się Charytatywny Piłki Nożnej. Organizatorami tego wydarzenia są stowarzyszenie Team Sport Hejnał oraz Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia. Jak zwykle turniejowi towarzyszyć będzie na cele charytatywne. Datki zebrane podczas imprezy przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Kubusia Bosaka.

– W imieniu organizatorów po raz piąty chcę zaprosić Państwa do wspólnej zabawy i wsparcia szczytnej inicjatywy – mówi Dawid Śleziak. – Kuba Bosak jest już dobrze znany większości kęczan. Urodził się z naczyniakiem limfatycznym prawej strony szyi i twarzy wchodzącym do śródpiersia. Przeszedł kilka operacji i zabiegów usunięcia części guza oraz mających zatrzymać jego wzrost. Nie jest to jednak walki o zdrowie dziecka. Kuba stale poddawany jest zabiegom rehabilitacyjnym i przebywa pod stałą opieką kilku specjalistów, co wymaga sporych nakładów finansowych. [więcej o Kubusiu dowiesz się tutaj]

Do sportowej rywalizacji w ramach turnieju zgłosiło się kilka drużyn. W ferworze walki zobaczymy między innymi dream team złożony z piłkarzy ekstraklasy oraz innych dyscyplin (swój udział zapowiedzieli Damian Chmiel i Marek Sokołowski, poza tym Łukasz Hanzel, Bartłomiej Dudzic, Maciej Sadlok, Ryszard Czerwiec, Bogdan Prusek, Mariusz Śrutwa, Adam Kryger), Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia i Oldbojów Hejnału, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach, jak również dziennikarzy.

Podczas imprezy nabyć będzie można oczywiście cegiełki na leczenie Kubusia. W przerwach pomiędzy meczami odbędą się również licytacje gadżetów i koszulek, przekazanych przez gwiazdy sportu takie, jak Piotr Gruszka czy Grzegorz Fijałek.

Zapraszamy!

Zwracam się do wszystkich kibiców z gorącą prośbą, aby jednego z organizatorów turnieju – Team Sport Hejnał – nie łączyć z nazwiskami byłych już działaczy TS i KKS Hejnał Kęty: Kurec, Kubajak i Orawczak, którzy w latach ubiegłych doprowadzili klub do upadłości – apeluje Dawid Śleziak.

plakat_kubus

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*