Uwaga na oszustów. Wyłudzili od mieszkanki Kęt pieniądze metodą „na policjanta” 

nowe_logo_policjaPolicjanci z Komisariatu Policji w Kętach poszukują oszustów, którzy wykorzystując metodę na wyłudzili od starszej mieszkanki Kęt  10 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 19 czerwca 2015 około godziny :00 kiedy 85 – letnia mieszkanka otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Poinformował on kobietę, że jej syn spowodował wypadek drogowy, w którym dwie osoby są ciężko ranne. W związku z tym syn został zatrzymany i na jego uwolnienie trzeba 20 tys. zł. Przerażona kobieta, oświadczyła, że ma jedynie 10 tysięcy złotych, na przystał rozmówca podając,  że po pieniądze zgłosi się do niej policjant. Po kilkunastu minutach kobieta wyszła przed dom i pieniądze przekazała nieznajomemu. Mężczyzna zabrał pieniądze informując, że musi się bardzo spieszyć, aby przekazać pieniądze celem załatwienia sprawy jej syna.

Policjanci apelują do osób starszych i ich rodzin.
Policjanci zwracają uwagę, że nigdy nie działają w taki sposób, co należy dokładnie wytłumaczyć  osobom starszym. Apelujemy więc, zwłaszcza do osób młodych o informowanie swoich rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które wykorzystując rozmaite sposoby, mogą chcieć wykorzystać ich łatwowierność i chęć niesienia pomocy. Należy ich poinstruować  jak powinni się zachować w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie gotówki.

Źródło:
KPP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*