Usterki w gminie Kęty – infrastruktura, bezpieczeństwo, czystość…

roboty_drogowe_0W dniu dzisiejszym 22 lipca r. zwróciliśmy się Gminy Kęty, Pana Tomasza Bąka z propozycją stworzenia systemu elektronicznej rejestracji usterek na terenie gminy. Inicjatywa ta umożliwiłaby mieszkańcom zgłaszanie bezpośrednio na stronie internetowej zauważonych braków i usterek w różnych kategoriach (infrastruktura, bezpieczeństwo, zachowanie czystości w gminie, itp.) i monitorowania przebiegu ich usuwania/naprawy.

obejmowałby w zamyśle zgłaszanie takich m.in. problemów infrastruktury jak: ubytki w drodze, nierówne chodniki dla pieszych, uszkodzone znaki drogowe, przystanki autobusowe itp.; problemów w kwestii bezpieczeństwa: brak barierek, przejść dla pieszych w niebezpiecznych miejscach, niedziałające oświetlenie, uszkodzone przeprawy przez rzeki, czy też czystości terenu: nielegalne wysypiska śmieci, niedziałający prawidłowo wywóz śmieci, graffiti. Każdy z mieszkańców, użytkowników systemu, mógłby dodawać opis problemu, zdjęcia, linki do filmów oraz zaznaczać dany problem na mapie gminy Kęty.

Na Facebooku działa już stworzony specjalnie w tym celu profil Usterki w gminie Kęty (https://www.facebook.com/UsterkiWGminieKety). Liczymy, że pomysł zostanie przychylnie rozpatrzony przez burmistrza i polepszy komunikację mieszkańców z urzędem, a zgłaszane przez mieszkańców sołectw i miasta Kęty uwagi będą sprawnie analizowane i rozwiązywane przez odpowiednie służby porządkowe.

_IMG_8795

Treść skierowanego do Urzędu Gminy Kęty pisma:

_Usterki1

_Usterki2

Facebook_Nowa_Wieś_Kętyprofil Usterki w gminie Kęty na Facebooku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Usterki w gminie Kęty – infrastruktura, bezpieczeństwo, czystość…

 1. czesiek pisze:

  bardzo dobry pomysł -i straż miejska nie jest potrzebna

 2. Zenon pisze:

  Świetny pomysł. Trzymam kciuki za realizację.

  Tymczasem proponuję popatrzyć na mój projekt Mapa dzikich wysypisk śmieci w gminie Porąbka. Mapa dostępny jest pod linkiem – patrz Witryna internetowa.
  Każda pineska na mapie prowadzi do opis wysypiska oraz zdjęcia, które z kolei linkuje do galerii gdzie można oglądać resztę zdjęć.
  Projekt powstał na wiosnę 2011 roku. Proszę zwrócić uwagę na to, że niektóre z dzikich wysypisk powstały w strefie ochronnej ujęcia wody pitnej spółki AQUA SA oraz, co bardzo smutne, że moje zgłoszenie „usterek” nie spowodowało ich faktycznego usunięcia. Gmina ograniczyła się do kilku pozornych działań, a spółka AQUA SA do umieszczenia tablic z informacją o strefie ochronnej ujęcia wody, których wcześniej nie było. Jedno z wysypisk zostało niedbale uprzątnięte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*