Urzędy ujawniają rejestry umów, a stoją za tym… zwykli ludzie – wywiad

Publiczny_Rejestr_Umów„Czy zlecenia z urzędu Twojego miasta dostają tylko krewni i znajomi królika? Mógłbyś to łatwo sprawdzić, gdyby Twoje miasto miało publiczny rejestr umów. Co więcej, możesz skłonić miasto do opublikowania takiego rejestru. To naprawdę możliwe, o czym mówił w rozmowie z Dziennikiem Adam Dobrawy, organizator akcji Publiczny Rejestr Umów.”

„Co ważne, udostępnianie kolejnych rejestrów umów nie jest zasługą jednej czy organizacji. Każdy z nas może wystąpić do swojego miasta z propozycją udostępnienia rejestru. Czasem to wystarczy, czasem trzeba dodatkowo powalczyć o przejrzystość. Coraz więcej ludzi zaczyna to robić, a dzięki akcji Publiczny Rejestr Umów mogą oni uzyskać wsparcie. O tym, jak wygląda akcja „od kuchni”, rozmawialiśmy z Adamem Dobrawym.” (…)

Cały wywiad na temat publicznych rejestrów umów przeczytacie na portalu Dziennik : Urzędy ujawniają rejestry umów, a stoją za tym… zwykli ludzie – wywiad

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*