Urząd Miasta Warszawa ujawnił wynagrodzenia urzędników na ponad 40 stanowiskach

Palace_of_Culture_and_Science_nightshotZarobki zastępcy skarbnika w stołecznym ratuszu wynoszą średnio 15,5 tys. zł miesięcznie, inspektora – 4,5 tys. zł, sprzątaczki – 2,6 tys.  zł. Warszawski magistrat podał kwoty wynagrodzeń wypłaconych pracownikom na ponad 40 stanowiskach.


Dane pochodzą z odpowiedzi na interpelację stołecznego radnego Jarosława Krajewskiego z PiS. Zwrócił się on do ratusza o udostępnienie kwot „faktycznie wypłaconych” w 2014 r. wynagrodzeń, pytając o różne stanowiska.

W odpowiedzi upublicznił tabelę przedstawiającą liczbę etatów na stanowiskach, o które pytał radny, wraz z wypłaconą na nich w 2014 r. łączną kwotą wynagrodzenia.

(R0;)

Całość artykułu na stronie: Zarobki w stolicy. Magistrat ujawnił wypłaty na ponad 40 stanowiskach.

Palace_of_Culture_and_Science_nightshot

fot. Lukas Varhol / wikipedia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na Urząd Miasta Warszawa ujawnił wynagrodzenia urzędników na ponad 40 stanowiskach

 1. mieszkaniec pisze:

  I znowu o zarobkach , to jakiś fanatyzm ? A może by tak napisać co nowego w Gminie ? jakie plany rozbudowy kortów , ostatnio była impreza Straży Pożarnej , – oczywiście mieszkańców takie rzeczy nie interesują .

  • Redakcja pisze:

   Szanowny „mieszkańcu”, Anonimie, bo niestety cywilnej odwagi Panu/Pani brak, by się przedstawić wszystkim czytelnikom.

   Portal „Nowa Wieś w gminie Kęty” to wolne media i prosimy o powstrzymanie się od tego rodzaju komentarzy sugerujących fanatyzm.

   Ale o wynagrodzenia pracowników UG Kęty wkrótce Burmistrza Gminy Kęty zapytamy. Przyznajemy – zdopingował Pan nas tym komentarzem.

   Przypominamy, że staramy się pisać o sprawach, których żadne inne media gminne, czy powiatowe nie poruszają.

   Wydział promocji urzędu ma swoje zadania, my jako media również mamy swoje.

   Proszę na naszą redakcję pośrednio nie wpływać jakimi artykułami mamy zapełniać stronę, a o czym mamy nie pisać.

   Jeśli nasze artykuły Pana/Panią nie interesują, to pragnę zaznaczyć, że mamy wolny kraj i nie ma przymusu wchodzić na naszą stronę i jej czytać.

   Z poważaniem
   MH

  • Novak pisze:

   Może napisz o ile zmniejszono bezrobocie, ilu pozyskano inwestorów i nowych inwestycji, dlaczego Kęty zalewa brud i nikt tego miasta nie sprząta , dlaczego mamy najdroższe śmieci w okolicy, jeden z najdroższych urzędów, czyli najdroższą biurokracje , a co za tym idzie najwyższe pensje urzędników, dlaczego strach wieczorem wyjść z domu. Sport i imprezy już przerabialiśmy w tamtej kadencji. nikogo one nie interesują zwłaszcza, że znowu ci sami działacze i te same marne imprezy.

   • Gregor pisze:

    Gdzie masz ten bród? Dużo czyściej jest, goście z miotłami i łopatkami ulice zamiatają i śmieci zbierają, co do najdroższego urzędu to pewnie przeczytałeś dane za 2014 r. ale pretensje masz do obecnej władzy. Jak masz lęki przed wychodzeniem z domu to do psychologa proponuje się udać. Co do sportu i imprez to mów za siebie, jak cię nie interesują to nie oglądaj, nie bierz udziału, no ale skoro z domu boisz się wychodzić to pewne właśnie tak robisz..

    • Novak pisze:

     Trudno polemizować z analfabetą, poproś może kogoś o korepetycję i kup sobie słownik ortograficzny. Masz rację trudno dostrzec „bród” zwłaszcza gdy się ma problem z napisaniem poprawnie czteroliterowego słowa.

     • Gregor pisze:

      Mój błąd faktycznie, ale w dalszym ciągu nie zmienia to faktu, że piszesz bzdury tylko po to żeby pisać.

      • Kęczanin od lat pisze:

       Gdzie ty widzisz te bzdury, w tym że w Kętach wzrasta bezrobocie, że co rusz wszystko się zamyka wystarczy popatrzeć na kęcki rynek i ulice wokół niego, gdzie inwestycje, inwestorzy, w tym że mamy najdroższe śmieci w okolicy, że dział promocji liczy 9 osób tyle co w kilkakrotnie większych miastach, skoro jest tak bezpiecznie skąd ciągłe informacje w raportach policyjnych.
       Bzdury to ty raczej piszesz zaślepiony widać miłością do obecnej władzy. Nie pisze tutaj że to wyłącznie wina Klęczara, ale przez 9 miesięcy nic nie zrobił by coś w tych tematach zmienić byli płomiennych obietnic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*