Ukazał się nowy „Almanach Kęcki”

_Clipboard01W dniu 29 kwietnia 201 r. w sali kameralnej kęckiego Domu Kultury odbyło się spotkanie promocyjne  XVIII już numer rocznika społeczno – kulturalnego „Almanach Kęcki” na które przybyły władze gminy  z burmistrzem Krzysztofem Janem Klęczarem przewodniczącym Markiem Nyczem oraz członkowie i liczni sympatycy Towarzystwa.

Najnowszy numer popularnego „Almanachu” zaprezentowany został przez jego redaktora naczelnego Zbigniewa Matejkę który przybliżył zebranym zawartość i przesłanie tego numeru, zachęcając do jego przeczytania. Najnowszy „Almanach Kęcki” zawiera m.in. artykuły o pobycie Józefa Piłsudskiego w Kętach, o epidemii cholery w XIX wieku na terenie Kęt, o 300 leciu kęckiego klasztoru franciszkanów, zarys historii kęckiego harcerstwa i wiele innych ciekawych artykułów. Przewodniczący Towarzystwa Miłośników Kęt Kazimierz Brzuska wręczył najnowszy numer wraz z podziękowaniami  autorom artykułów, zamieszczonych w „Almanachu” oraz osobom i instytucjom sprzyjającym działalności Towarzystwa. Szczególne podziękowania skierował Krzysztofa Jana Klęczara za pomoc finansową, dzięki której „Almanach Kęcki” nr XVIII mógł się ukazać.

_Clipboard01

W części artystycznej utwory Starego Dobrego Małżeństwa zagrał na gitarze i zaśpiewał Sławomir Dwornik przy akompaniamencie grającej na skrzypcach Anety Błasiak z PZ nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Kętach.

Spotkanie promocyjne zakończyło się tradycyjnie rozmowami przy kawie.

Nowy „Almanach Kęcki” można  już nabyć  w kęckim Muzeum i kęckich księgarniach w Rynku i przy ul. Mickiewicza.

Źródło:
Towarzystwo Miłośników Kęt

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*