Udostępniamy decyzję o pozwoleniu na użytkowanie II odcinka południowo-zachodniej obwodnicy Kęt

Strona1Przedstawiamy skan decyzji o pozwoleniu na użytkowanie II odcinka południowo-zachodniej obwodnicy Kęt wydanej przez Powiatowy Inspektora Nadzoru Budowlanego w Oświęcimiu a udostępnionej na wniosek przez Urząd Gminy Kęty.

Jak zapowiadaliśmy we wcześniejszym artykule Otwarcie obwodnicy w Kętach już jutro, dnia 5 stycznia 2013 r. został otwarty końcowy obwodnicy zachodniej Kęt prowadzący od ul. Żwirki i Wigury do ul. Spacerowej (ok. 1 km). Użytkowanie nowo wybudowanego odcinka obwodnicy stało się możliwe po uprawomocnieniu się decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Decyzję tą uzyskała 20 grudnia 2012 r. od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Oświęcimiu po uprzednio przeprowadzonym odbiorze technicznym oraz obowiązkowej kontroli obiektu (skany decyzji PINB Oświęcim znajdują się poniżej).

W odniesieniu do przeprowadzonego odbioru końcowego wykonanego w 2012 roku przedmiotowego odcinka obwodnicy oraz w świetle zapisów w wyżej wymienionej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, wykonana nawierzchnia bitumiczna jezdni obwodnicy oraz ścieżki rowerowej częściowo nie uzyskała wymaganych parametrów mających wpływ na ich trwałość. Mając na uwadze powyższe, Wykonawca robót S.A. w terminie do 30 maja 2013 r. wymieni wskazane warstwy bitumiczne na obwodnicy w okresie 1-2 tygodni, w którym przedmiotowy odcinek obwodnicy zostanie czasowo zamknięty.

W związku z tym, iż powyższe nawierzchnie bitumiczne pozwalają na prawidłowe i pełne funkcjonowanie drogi, a także zapewniają całkowity komfort jazdy oraz wymagane bezpieczeństwo wszystkich jej użytkowników, Gmina uzyskała od PINB w Oświęcimiu pozwolenie na oddanie do użytkowania przedmiotowego odcinka obwodnicy, a tym samym dopuszczenie go do ruchu od dnia 5 stycznia 2013 r.

Strona1 Strona2 Strona3 Strona4

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Udostępniamy decyzję o pozwoleniu na użytkowanie II odcinka południowo-zachodniej obwodnicy Kęt

  1. Tadeusz pisze:

    I znów normalnie po polsku w styczniu było otwarcie odcinka obwodnicy a Teraz będzie wymiana warstwy ścieralnej na jezdni i ścieżce rowerowej wypada zacytować okrzyk kibiców „Polacy nic się nie stało „.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*