„Tym żyje Nowa Wieś… – album fotograficzny” – Budżet obywatelski 2014 – ZAGŁOSUJ!

Nowa_Wies_w_gminie_KetyZachęcamy do głosowania na projekt albumu fotograficznego „Tym żyje Nowa Wieś…”! Do przyszłorocznego budżetu Gminy Kęty złożyliśmy wniosek, którego przedmiotem jest włączenie mieszkańców Nowej Wsi w stworzenie kunsztownego albumu fotograficznego zawierającego najpiękniejsze zdjęcia oraz ciekawe opisy dotyczące Nowej Wsi oraz jej mieszkańców. Zdjęcia mają przedstawiać naturę, architekturę oraz społeczność Nowej Wsi (dolina Soły, las, ludzi w ich codziennej pracy na roli, działania organizacji społecznych, tj. OSP, KGW, Krwiodawców, sportowców, harcerzy, szkoły, parafii, Koła LOK Kęty i innych grup, organizacji, miejsc pracy, a także indywidualnych osób, które szczególnie działają na rzecz promocji i aktywności w Nowej Wsi (rzeźbiarze, malarze, hobbyści, osobowości, itp.). W albumie przewiduje się również część przeznaczoną na zdjęcia archiwalne znajdujące się w zbiorach rodzinnych i organizacji.

Album przedstawiać będzie najpiękniejsze momenty z danej pory roku oraz wydarzenia kulturalne, sportowe, społeczne, itp. w naszym sołectwie.

Dotychczas nie powstał żaden album tego typu na terenie naszego sołectwa, a nawet i może gminy, byłby pamiątką dla przyszłych pokoleń, i dokumentem czasów w których żyjemy. Chcemy w nim zastosować m.in. nowatorska technikę obróbki zdjęć (m.in. HDR) oraz wykonanie zdjęć z lotu ptaka, które byłyby dodatkowymi atutami wizualnymi albumu. Koncept nowoczesnego albumu i jego realizacja podkreśliłby dodatkowo fakt zaangażowania w to zadanie młodych mieszkańców Nowej Wsi.

Pragniemy stworzyć album o wszystkich i dla wszystkich. Taką perełkę w gminie i okolicy.

Planujemy go wydać w kilkuset egzemplarzach, w twardej oprawie, na papierze kredowym, w formacie A4.

Wniosek o stworzenie tego albumu został poparty przez prawie 140 osób z Nowej Wsi i został poddany pod głosowanie. Teraz musimy się zmobilizować prosząc jednocześnie o Wasze głosy!

Głos może oddać każdy mieszkaniec Gminy Kęty (nie tylko Nowej Wsi), który ukończył 16 lat.

Głosować można na kartach – dostępne są np. w sekretariatach szkół, kartę można sobie też samemu pobrać i wydrukować ze strony urzędu – FORMULARZ W WERSJI PAPIEROWEJ DO DRUKU ,  ale przede wszystkim można zagłosować ONLINE nie wychodząc z domu, klikając w ten link:

http://www.budzetobywatelski.kety.pl/formularz/

>> ZAGŁOSUJ <<

Jeśli zamierzasz oddać głos również na inny projekt niż nasz, to nic nie szkodzi, gdyż masz prawo do wybrania pięciu zadań a nie tylko jednego. Wartym odnotowania jest również fakt, że przypuszczalny realny koszt druku albumu w drukarni oscylować będzie w granicach 5%-7% budżetu na Nową Wieś.

Nowa_Wieś_album_fotograficzny

Zasady ważności głosu:

 1. Aby głos był ważny należy wybrać nie więcej niż 5 zadań z listy zadań zamieszczonych na karcie do głosowania. Wyboru dokonuje się poprzez postawienie znaku „X” w odpowiednim polu w kolumnie „Wybór”
 2. Dla ważności karty do głosowania konieczne jest czytelne wpisanie imienia i nazwisko oraz numeru PESEL osoby głosującej, a także podpisanie zawartego na karcie do głosowania oświadczenie.

Głos jest nieważny, jeśli zostanie stwierdzona, co najmniej jedna z poniższych okoliczności:

 1. Głosujący złożył więcej niż jedną kartę do głosowania, na której oddane głosy spełniają wskazane wyżej zasady ważności głosu.
 2. Na karcie do głosowania głosujący dokonał wyboru więcej niż 5 zadań z listy zadań zamieszczonych na karcie do głosowania.
 3. Na podstawie podanego imienia, nazwiska oraz numeru PESEL nie można ustalić tożsamości głosującego, lub gdy dane te są nieczytelne.
 4. Podany na karcie do głosowania zamieszkania znajduje się poza terenem Gminy Kęty.
 5. Karta do głosowania nie została podpisana przez głosującego.
 6. Karta do głosowania nie została złożona z dochowaniem terminu przeznaczonego na głosowanie.
 7. Głosujący nie jest mieszkańcem Gminy Kęty lub w chwili oddania głosu nie miał ukończonego co najmniej 16 roku życia.

Głosowanie kończy się 27 października 2013 r., więc nie zostało dużo czasu.

Prosimy o głosy wszystkich Tych, którym leży na sercu dobro Nowej Wsi.

Prosimy o Twój głos.

Adrian Szymalski i

Facebook_Nowa_Wieś_KętyDołącz do wydarzenia na Facebooku – oddaj swój głos na album fotograficzny „Tym żyje Nowa Wieś…”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inwestycje, Kulturalne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Tym żyje Nowa Wieś… – album fotograficzny” – Budżet obywatelski 2014 – ZAGŁOSUJ!

 1. mnw pisze:

  Ze strony – budzetobywatelski.kety.pl koszt wydania albumu podany jest na kwotę 39.000 zł. co stanowi prawie 12% budżetu Nowej Wsi. Czy nie ma potrzebniejszych rzeczy do zrobienia w Nowej Wsi????? Zdjęcia są bardzo ładne ale zawsze można je pooglądać w internecie. Np. koszt remontu ogrodzenia w szkole + doposażenie ławek w szkole – jest niższy niż wydanie albumu, a na pewno będzie bardziej wykorzystany. Może warto się zastanowić na co głosować!

  • Marcin Hałat pisze:

   Warto pamiętać, że każdy mieszkaniec Gminy Kęty (w tym Nowej Wsi) może zagłosować na 5 projektów z puli wszystkich zadań z całej gminy.
   Decyzję pozostawiam mieszkańcom, którzy mogą głosować na takie projekty, które uważają za słuszne dla dobra wsi. Dla kogoś ważna jest droga, która prowadzi do jego posesji, dla innego ważne jest oświetlenie, dla innych zaś stworzenie albumu fotograficznego poświęconego wsi i jej mieszkańcom.
   Istotą budżetu obywatelskiego jest możliwość zgłaszania przez każdego mieszkańca autorskiego projektu, który po przejściu procedury zostaje poddany pod głosowanie wszystkich mieszkańców gminy. My, wnioskodawcy, napisaliśmy projekt, zebraliśmy prawie 140 podpisów, przeszliśmy procedurę i w efekcie nasz wniosek został poddany pod głosowanie mieszkańców, którzy zdecydują, czy chcieliby aby to zadanie znalazło się w przyszłym budżecie, czy też ważniejsze będą inne propozycje.
   Jeszcze raz zachęcam do oddawania głosów, a w przyszłym roku do aktywnego włączenia się w tworzenie budżetu obywatelskiego poprzez zgłaszanie swoich pomysłów.

   Pozdrawiam!

  • eugeniusz pisze:

   racja-
   a w ogóle to okolice trzeba upiększyć i dopiero zróbcie ten folderek

 2. mnw pisze:

  Witam!
  Proszę o napisanie jaki jest przybliżony koszt wydania tego albumu? Bo z tego co się orientuje, trzeba było go podać.

  • Marcin Hałat pisze:

   Przybliżony koszt wydania kilkuset sztuk albumu fotograficznego w twardej oprawie, papier kredowy, 100-200 stron zdjęć i opisów, format A4, to około 10-15 tysięcy złotych, co stanowi około 5% budżetu na całą Nową Wieś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*