Turniej siatkarskich trójek mieszanych na Orliku w Nowej Wsi

22 sierpnia na orliku w Nowej Wsi odbył się siatkarski turniej trójek mieszanych. Z obiektywnych względów zawody rozegrano w formule otwartej – starsze wiekowo siatkarki i siatkarze (Gandzio Team oraz Ola i Spółka) zmierzyły się z młodziutką drużyną Next To Me i zespołem.. „niemieszanym” Amelinum (ofiara własnego niedopatrzenia), który dzięki sportowemu duchowi „fair play” i … wyrozumiałości pozostałych uczestników, też wystartowało w imprezie!

Już pierwsze mecze dały odpowiedź kto będzie walczył o „czub” czyli o złote i srebrne medale, a kto o brąz… i – wzbudzające umiarkowane pożądanie – notesiki (takie na „otarcie łez” za miejsce czwarte). Zarówno Gandzio Team jak i Ola i Spółka w pierwszych pojedynkach nie dały najmniejszych szans Next To Me i Amelinum (solidarnie wygrały swoje mecze po 2:0) i to one w „ostatnim rozdaniu”  zmierzyły się w walce o złoto. W tym bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku o zwycięstwie w meczu i całym turnieju,  zadecydował dramatyczny tie break, w który  to Gandzio Team wygrało z Olą i Spółką  15:13!

Niemniej zacięty był „mały finał” czyli o III miejsce między Next To Me, a Amelinum – i nie wiadomo co bardziej motywowało zespoły do aktywnej gry: wizja brązowych , efektownych medali na piersiach? czy..widmo mało atrakcyjnych notesików?..   Ostatecznie, po trzy-setowej batalii, brązowe krążki przypadły najmłodszej drużynie imprezy Next to Me.

Medale dla trzech pierwszych ekip i..efektowne kubeczki dla czwartej (tak! tak! organizator docenił ambitną i sportową postawę chłopców z Amelinum i w ostatniej chwili zmienił koncepcję tej „nagrody pocieszenia”) wręczał Dyrektor ZSG w Nowej Wsi, Pan Grzegorz Żak.

Wyniki meczów:

Amelinum – Gandzio Team  0:2                                                                                         

Ola i Spółka – Next To Me   2:0

Gandzio Team – Next To Me  2:0

Amelinum – Ola I Spółka  0:2

Next To Me – Amelinum  2:1

Gandzio Team – Ola i Spółka  2:1

Klasyfikacja końcowa:

Gandzio Team – 9 pkt

Ola i Spółka – 6 pkt

Next To Me – pkt

Amelinum – 0 pkt

Składy:

Gandzio Team: Dagmara Szpyra, Katarzyna Szlendak, Wojciech Gandyk.

Ola i Spółka: Ola Pietrzykowska, Zygmunt Dźwigoń, Krystian Iwaszko.

Next To Me: Marcelina Matusiak, Monika Witkowska, Marcel Pustelnik, Filip Pactwa.

Amelinum: Czerwień, Kacper Pawłowski, Mateusz Kubień, Marcin Majcherek.

Zawody sędziowali: p. Marek Pustelnik i Julka Jurzak. Protokolantem była Klaudia Januszyk.

Medale ufundował Urząd Gminy Kety.

Szczególne podziękowania animator i zarazem organizator Turnieju kieruje do Pana Marka Pustelnika, który nie po raz pierwszy służył pomocą w trakcie rozgrywanych turniejów.

Paweł Kłaput / foto: Paweł Kłaput

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*