„Tu narodziło się wojsko polskie. Pobyt I Brygady Legionów w Kętach i okolicy w 1915 r.”

warsztay 2Od maja do 16 listopada 2015 r. im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach realizuje projekt „Tu narodziło się wojsko polskie. Pobyt I Brygady Legionów w Kętach i okolicy w 1915 r.” realizowanego w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecie I wojny światowej”, którego koordynatorem jest Małopolski Instytut Kultury. Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

  1. W niedzielę, 13 września 2015 r. w godz. 15.00-16.30 zapraszamy do muzeum na bezpłatne warsztaty rodzinne związane z 100-leciem przybycia i pobytu I Brygady Legionów w Kętach i okolicy. pt. „Jak to w Kętach jest błękitnie, mundurami miasto kwitnie”.

Zapraszamy do wspólnej zabawy z tą fascynującą historią rodziny z dziećmi od 7 roku życia.

Uczestników warsztatów podzielimy na 2 grupy. Pierwsza – wcieli się w  rolę osób, mających poinformować władze legionowe o sytuacji w mieście. Druga grupa będzie działała jako szpiedzy obcej armii. Dodatkowo w trakcie warsztatów każdy będzie mógł przywdziać mundur legionisty.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia w muzeum lub pod tel. 33 845 31 07.

  1. We czwartek 17 września 2015 r. o godz. 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ambrożego Grabowskiego ul. Reymonta 2 odbędzie się wieczorek literacki pt. „I w Kętach. Wspomnienia, relacje, pamiętniki.”, poświęcony 100-leciu pobytu I Brygady Legionów w Kętach i okolicy.

Ponad miesięczny pobyt I Brygady w Kętach obfituje w wiele barwnych i ciekawych wspomnień i relacji legionistów. To, jak pobyt w mieście wpłynął na samych legionistów jak i mieszkańców królewskiego miasta , przybliżą nam wspomnienia m. in. takich osób jak lekarza Sławoj – Składkowskiego, Wacław Sochy oraz Tadeusza Kasprzyckiego.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

warsztay 2

Źródło:
Muzeum w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*