Trwają rozmowy w sprawie budowy nowego ronda w Nowej Wsi

_dsc0032_0We wtorek 12 lutego 2013 roku w kęckim magistracie odbyło się drugie już w sprawie budowy ronda w Nowej Wsi. Udogodnienie komunikacyjne ma powstać na skrzyżowaniu ulic Oświęcimskiej, Św. M. M. Kolbe oraz Św. Floriana, czyli drogi wojewódzkiej, powiatowej i gminnej. W dyskusji udział wzięli więc nie tylko mieszkańcy wsi, oraz proboszcz tamtejszej parafii, ale też przedstawiciele kęckiego Urzędu Gminy, inwestora zadania – Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie i projektanta. Szczególnie zainteresowani tematem rozbudowy skrzyżowania byli mieszkańcy posesji przyległych do terenu, na którym mają być prowadzone prace.

W pierwszej części spotkania projektant omówił jakie zostały wprowadzone na wniosek mieszkańców oraz przedstawił nowy wariant lokalizacji ronda z uwzględnieniem wykupu terenu Spółdzielni Rolniczo-Handlowej „Skiba” – Kęty.

Drugim z poruszanych tematów była nowa lokalizacja kapliczki, którą trzeba będzie przenieść przed rozpoczęciem robót. Andrzej Kajor, po konsultacji z mieszkańcami Nowej Wsi, zaproponował dwie opcje: park przy dworku lub miejsce u zbiegu ulic Jana Kantego i Konarskiego na terenie szkoły.

Niestety, w żadnej z dwóch powyższych kwestii nie udało się wypracować ostatecznego konsensusu. Trudno znaleźć bowiem optymalny wariant lokalizacji ronda. Każde z możliwych rozwiązań pociąga za sobą konieczność wejścia na teren działek przyległych, co powoduje, że albo jest negowane, albo koszty wcielenia go w życie są za wysokie dla inwestora.

_dsc0017_0

_dsc0028_1

_dsc0030_0

_dsc0032_0

_dsc0033_0

_dsc0034_5

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Trwają rozmowy w sprawie budowy nowego ronda w Nowej Wsi

 1. Tadeusz pisze:

  Propozycje to zwykłe nieróbstwo i brak prawdziwych konsultacji”” Kapliczkę umieścić w parku’ bez urazy -jeśli zmieni się kiedyś ks. Proboszcz w parku mogą być zabronione np. festyny bo będzie za blisko obiektu kultu religijnego, natomiast w ” na terenie szkoły”? na terenie szkoły to trzeba wygospodarować porządną rowerownie bo uczniowie za zgodą właścicieli zostawiają setki rowerów po okolicznych domach.Jak pewno niektórzy wiedzą Kościół na terenie Kęt za pośrednictwem znanego z prasy Marka P. otrzymał 26 hektarów działek to może pod kapliczkę się kawałek znajdzie. wiad. za PAP 17,08, 2011 r GAZETA .PL

 2. hejter pisze:

  A dlaczego niby ksiądz nie mógłby być na tym spotkaniu?
  Na to spotkanie byli zaproszeni wszyscy zainteresowani mieszkańcy Nowej Wsi, a jak wiadomo ksiądz w Nowej Wsi mieszka.
  Heroes brak rozumu.

 3. LUKIS pisze:

  Heroes pomyśl może dlatego tam był ksiądz proboszcz, po części też chodzi o tamtą kapliczkę co z nią zrobić.

 4. Heroes pisze:

  co ma ksiadz do tego , kosciół poł kilometra dalej , hmmm ale w końcu tam gdzie POLITYKA TAM KOŚCIÓŁ paranoja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*