Trwają prace na Młynówce Czanieckiej

1_38We wtorek 30 kwietnia 2013 r. dokonano częściowego odbioru robót w ramach modernizacji Młynówki Czanieckiej. Prowadzona inwestycja ma na celu usunięcie szkód powodziowych i przywrócenia jej przepustowości. Zakres wykonanych prac obejmował ubezpieczenia skarp i dna koryta Młynówki w rejonie mostu kolejowego i drogowego przy ulicy Krakowskiej w Kętach. Wartość odebranych robót to 3 573,89 zł.

Prace modernizacyjne trwają również na pozostałych odcinkach Młynówki Czanieckiej. W najbliższym czasie planowany jest odbiór kolejnego ich etapu.

Cała inwestycja obejmie odcinek Młynówki od ulicy Wszystkich Świętych (stary młyn) do zabudowań przy ulicy Krakowskiej 88, a jej zakończenie zaplanowano na jesień tego roku. Modernizacja odegra kluczową rolę w zakresie ochrony przeciwpowodziowej w tej części Starego Miasta. Jej realizacja jest możliwa dzięki pozyskanemu staraniem Gminy Kęty, milionowemu dofinansowaniu w ramach PO RYBY 2007-2013.

   Młynówka Czaniecka

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*