Targowisko w Kętach na liście operacji zakwalifikowanych do przyznania pomocy

Aż 19 targowisk z całej Małopolski (w tym także targowisko w Kętach) zostanie odnowionych. W czwartek, 30 sierpnia 2012 r., Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził listę projektów, które otrzymają wsparcie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” PROW na budowę, przebudowę, remont i wyposażenie targowiska stałego.

O dotację na budowę, przebudowę, remont i wyposażenie targowiska stałego mogły się starać gminy albo związki międzygminne liczące nie więcej niż 50 tys. mieszkańców. Maksymalnie na jeden projekt można było uzyskać 1 mln zł dofinansowania. W ramach naboru wniosków o przyznanie pomocy w tym działaniu, który trwał od 12 marca do 27 kwietnia br. złożonych zostało 22 projekty o łącznej wnioskowanej kwocie dofinansowania ponad 19 mln zł. Spośród nich pozytywnie zostało ocenionych 19 projektów, które zostaną wsparte kwotą 798 990 zł. Limit środków dostępnych dla Województwa Małopolskiego, przyznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pozwoli na dofinansowanie wszystkich projektów zatwierdzonych przez Zarząd tą uchwałą.

Dzięki dotacji rolnicy zyskają oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i energetycznej targowiska z zadaszonymi wiatami, na których – w godziwych warunkach – będą mogli prowadzić sprzedaż swoich produktów – mówi dr Stanisław Sorys, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Uzupełnieniem targowisk mają być wykonane przy nich parkingi oraz ogólnodostępne szalety z urządzeniami sanitarnohigienicznymi, spełniającymi wszystkie ustawowe normy. Handel odbywać ma się na tak przygotowanych placach cyklicznie, a nie – jak to jest obecnie – zazwyczaj raz w tygodniu, przy okazji tradycyjnych jarmarków. Zyskają w ten sposób nie tylko rolnicy, ale także kupujący, którzy będą mogli kupić zawsze świeże produkty, blisko i tanio bezpośrednio od producenta, bez marży pośredników.

Lista projektów, które otrzymają dofinansowanie w załączeniu – zobacz.

Źródło:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*