Targi Książki w Krakowie – relacja

W czwartek 25 października 2012 r. w Krakowie przy Centralnej 41A ruszyły Targi Książki, które potrwają do dziś. To najlepsze wydawnictwa, najpopularniejsi autorzy, największa liczba zwiedzających i najbogatszy program towarzyszący. Portal 'Nowa Wieś w gminie Kęty’ również uczestniczył w Targach i przygotował dla Was fotorelację…

Tysiące czytelników, miliony stron…Ponad pół tysiąca wydawców, setki spotkań z autorami, ponad 1000 godzin programu towarzyszącego. Rozmowy, autografy… Do tego Strefa Wolnego Czytania, projekt Książka za książkę czy Książkobranie.

Oprócz wystawców jak co roku Kraków odwiedzili znani i lubiani pisarze, dziennikarze, publicyści, podróżnicy. Wśród tegorocznych gości Targów byli m.in. Danuta Wałęsa, Grzegorz Głowacki, Szymon Hołownia, Andrzej Stasiuk, o. Leon Knabit, Grzegorz Kasdepke, Katarzyna Grochola, Janusz L. Wiśniewski, Adam Nergal Darski, Maria Czubaszek, Mariusz Czerkawski, Jolanta Kwaśniewska, Wojciech Cejrowski, Urszula Dudziak, Wojciech Mann, Anna Czerwińska-Rydel, ks. Adam Boniecki, Krzysztof Azarewicz, Roberto Innocenti czy Danuta Zawadzka.

Tradycyjnie w programie Targów Książki znalazły się stoiska największych polskich wydawnictw, a także salony wydawnictw akademickich i nowych mediów. Odbyły się również spotkania i dyskusje tematyczne, zorientowane wokół literatury i problemów przez nią poruszanych.

Jeśli ktoś myśli, że Targi Książki to jedynie słowo pisane, literatura, to się grubo myli. Obok tradycyjnych salonów – Wydawców Szkół Wyższych (jak np. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski), Wydawców Katolickich, Książki Przyrodniczej czy Małych Ojczyzn – znalazł się i także Salon Nowych Mediów, a wnim: e-booki, czytniki książek elektronicznych, audiobooki, papier elektroniczny oraz tablety.

Ponadto organizatorzy zorganizowali zjazd blogerów. Targom Książki w Krakowie rokrocznie towarzyszy kilkanaście konkursów dedykowanych branży księgarskiej oraz wydawniczej. Przez cztery dni trwania imprezy miały miejsce rozstrzygnięcia najważniejszych polskich plebiscytów i konkursów (m.in. Konkurs na Najlepszą książkę na jesień, Najlepszy podręcznik, czy konkurs Słowem Malowane wyłaniający najlepszy projekt okładki do jednej ze wskazanych książek).

W czasie trwania Targów Książki w Krakowie nie zabrakło również konkursów promujących czytelnictwo, zorganizowanych z myślą o zwiedzających. Organizatorzy konkursów zapewnili świetną zabawę, ciekawe inicjatywy oraz atrakcyjne nagrody.

Hasło przewodnie tegorocznych Targów to: Istnieję po to, żeby czytać książki

Następne targi już za rok! Serdecznie zachęcamy do udziału!

GALERIA ZDJĘĆ:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Targi Książki w Krakowie – relacja

 1. Pytacz pisze:

  Pytanie do redakcji: dlaczego nie było nigdy wiadomości z jakiegoś meczu niwki? może to dobry pomysł relacjonować ich mecze. co wy na to?

  • Redakcja pisze:

   Szanowny Pytaczu, na stronie portalu 'Nowa Wieś w gminie Kęty’ przynajmniej kilkanaście razy pojawiła się notka o meczach i działaniach LKS NIWA Nowa Wieś. W każdym bądź razie dziękujemy za sugestię i pomyślimy o tym, by częściej dawać relację z meczów NIWY:-)
   Pozdrawiamy serdecznie
   Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*