Tajemnice skrzyni. Świat braci cechowych” – niedzielne warsztaty rodzinne w kęckim muzeum

Publikacja1 im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zaprasza na rodzinne warsztaty muzealne pt. „Tajemnice skrzyni. Świat braci cechowych”, które odbędą się w niedzielę, 19 kwietnia br. od godz. 15.00-16.30.

W przeszłości życie mieszkańców Kęt, skupione było głównie na wykonywaniu jakiegoś rzemiosła. Prawo miejskie nakazywało, by rzemieślnicy zakładali swoje własne organizacje zwane cechami. Zwyczaje takich organizacji w przeszłości były powszechnie znane przez mieszkańców miasta, dzisiaj są one już prawie zapomniane.

Publikacja1

W czasie warsztatów uczestnicy m. in. dowiedzą się dlaczego rzemieślnicy musieli się spotykać na specjalnych schadzkach, jakie „tajemne” zwyczaje towarzyszyły życiu cechów, jakie sekrety kryły w sobie skrzynie cechowe, i wiele innych zagadnień związanych z przechowywanymi w muzeum eksponatami cechowymi. Zachęcamy do poznania fascynujących zagadek przeszłości miasta , poprzez wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym przy rozwiązywaniu zadań, w tym: zakładaniu swoich własnych cechów rzemieślniczych, tworzeniu znaków, projektowaniu skrzyń cechowych. Każde dziecko otrzyma specjalnie przygotowany do kolorowania komiks o życiu kęckich braci cechowych. Prowadząca – mgr Renata Bożek.

Koszt warsztatów od 1 rodziny (dzieci muszą być przez cały czas pod opieką dorosłego opiekuna) – 10 zł (koszt materiałów dla grupy i prowadzenia). Przy większych grupach rodzinnych można wykupić drugi zestaw materiałów.

Liczba osób ograniczona do 25 osób, o udziale decyduje kolejność zgłoszenia. Zgłoszenie chęci udziału można dokonać osobiście w muzeum lub pod nr tel. 33 845 07 31.

Uczestników obowiązują zasady Regulaminu lekcji i warsztatów muzealnych w Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach.

W czerwcu w ramach niedzielnych warsztatów rodzinnych odbędą się warsztaty „Rycerze czy rabusie”, we wrześniu – warsztaty związane z pobytem I Brygady Legionów Józefa Piłsudskiego w Kętach i okolicy.

Serdecznie zapraszamy.

Źródło:
Muzeum w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*