Szpital w Oświęcimiu stawia na nowoczesność i inwestycje

Nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz lądowisko dla helikopterów – Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu ciągle podnosi poprzeczkę i stawia na usługi medyczne na najwyższym poziomie. Z myślą o poprawie bezpieczeństwa szpital na bieżąco uzupełnia flotę ambulansów i planuje kolejne inwestycje.

„Przebudowa i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z modernizacją lądowiska ZZOZ Oświęcim”– to z pewnością największa inwestycja zrealizowana w ciągu ostatnich dwóch lat. Oddział został gruntownie przebudowany i wyposażony w nowoczesny sprzęt kosztem ponad 5 milionów złotych. W ramach inwestycji wykonano nowoczesne lądowisko, które umożliwia prawidłową obsługę śmigłowców sanitarnych w porze dziennej i w nocy. Na inwestycję tę powiat przekazał dotację w wysokości ponad 480 tysięcy złotych.  Obecnie tabor karetek Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu liczy siedem samochodów, w tym dwa ambulanse rezerwowe.

Szpitalny Oddział Ratunkowy bezpośrednio połączony jest z Izbą Przyjęć. Posiada kryty podjazd dla karetek, z którego prowadzą dwa wejścia, jedno do obszaru segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć a drugie do pomieszczenia dekontaminacji.

– Nowy SOR to funkcjonalność. Nasi lekarze mogą udzielać zdecydowanie lepszej opieki mając do nowoczesnej diagnostyki i sprzętu – podkreśla Sabina Bigos – Jaworowska, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

Obecna sala zabiegowa i gipsownia zostały przeprojektowane tak, aby zapewnić wygodny wjazd pacjenta. Wykonano salę przygotowania lekarzy oraz sale opatrunków gipsowych. W skład obszaru obserwacji wchodzi pomieszczenie z czterema łóżkami i stanowiskiem pielęgniarskim.

Warto dodać, że w ramach inwestycji zakupiono i zamontowano nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, w budżecie Powiatu Oświęcimskiego zaplanowano kwotę 300 tys. zł z przeznaczeniem na wykonanie zasilania rezerwowego, czyli agregatu prądotwórczego dla Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, który w sumie kosztował 760 tysięcy złotych – inwestycja zostanie zakończona w grudniu 2012r.

Powiat Oświęcimski sfinansował również w połowie zakup videogastroskopu z torem wizyjnym, którego wartość całkowita wyniosła sto tysięcy złotych. Nowoczesne urządzenie pozwala w profesjonalny sposób zdiagnozować schorzenia układu pokarmowego.

— Do naszego szpitala trafia wielu pacjentów potrzebujących gastroskopii, dlatego staramy się, aby posiadała nowoczesny sprzęt medyczny – mówi wicestarosta Zbigniew Starzec i dodaje –  Zależy nam na tym, aby nasz szpital stale się rozwijał i coraz bardziej się specjalizował. Dlatego korzystamy z każdej możliwości, aby pomóc placówce.

Ale to nie koniec planów i inwestycji. Przed Zespołem Opieki Zdrowotnej stoją kolejne wyzwania, a należy do nich głównie: „Przebudowa Pawilonu nr 2 dla potrzeb Centrum Rehabilitacji oraz Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy wraz z Pododdziałem Chemioterapii Dziennej oraz zespołu poradni i pracowni specjalistycznych”. Tę inwestycję przewidziano do realizacji w latach 2013-2016. W budżecie Powiatu zaplanowano na ten cel blisko 5 milionów złotych. W sumie inwestycje będzie kosztowała 14,4 mln złotych.

Źródło:
w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Szpital w Oświęcimiu stawia na nowoczesność i inwestycje

  1. j..... pisze:

    No dzieje się dużo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*