Święto Policji 2015 w Oświęcimiu. Policjanci i pracownicy Policji otrzymali wyróżnienia i nominacje

KPP Oświęcim Święto Policji 2015 (12)W dniu 22 lipca 2015 roku w Sali Widowiskowej Oświęcimskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Policji.

W uroczystości wziął udział inspektor Andrzej Płatek – Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Zdzisław Filip Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego,  Piotr  Hertig Kierownik Agendy Zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu, przedstawiciele posłów na Sejm RP,  przedstawiciele  samorządów lokalnych powiatu oświęcimskiego, przedstawiciele duchowieństwa, oświaty, urzędów i instytucji, komendanci innych służb mundurowych i jednostek Policji,  wśród których znalazł się gość specjalny inspektor Janusz Barcik do niedawna Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, aktualny Komendant Miejski Policji w Krakowie. Na uroczystej akademii nie zabrakło także rodzin policjantów i pracowników cywilnych oraz emerytów policyjnych.

Przybyłych na uroczystość gości, policjantów i pracowników cywilnych  powitał inspektor Bogdan Syrek – Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym Policji za bardzo dobrą służbę i pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Z kolei zwracając się do przedstawicieli samorządów i instytucji dziękował za bardzo duże wsparcie i owocną współpracę. Komendant przekazał również ogromne podziękowania dla kierownictwa oraz pracowników Oświęcimskiego Centrum Kultury za udostępnienie i przygotowanie Sali Widowiskowej do tej wyjątkowej uroczystości.

Podczas akademii Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji odznaczył  Brązową Odznaką  Zasłużony Policjant nadkomisarza Adama Kraszkiewicza  – Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz aspiranta sztabowego Jarosława Adamiec – Zastępcę Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP . Natomiast mł. insp. Robert Chowaniec – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu  odznaczony został Srebrną  Odznaką Zasłużony Policjant, którą odebrał z rąk Wojewody Małopolskiego podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w dniu 20 lipca br. w Krakowie. Odznakę tę przyznał Minister Spraw Wewnętrznych  w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa oraz utrzymania porządku publicznego. Również podczas wojewódzkich uroczystości Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę został odznaczony nadkomisarz Arkadiusz Śniadek – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Medal ten przyznał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wynikających z pracy zawodowej.

Święto Policji to również święto pracowników cywilnych Policji i z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu za zaangażowanie i wzorowe wypełnianie obowiązków wyróżnił: Beatę Haczek, Alinę Waliczek i Iwonę Pierkiel-Stempak – pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W tym roku na wyższe stopnie policyjne mianowanych zostało 83 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze.  Na stopień inspektora mianowany został Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu Bogdan Syrek. Na  stopień nadkomisarza Kierownik Referatu Dochodzeniowego KP Dariusz Kulig, natomiast na komisarza policjant Wydziału Kryminalnego KPP Oświęcim Artur Pala.

Na stopień aspiranta sztabowego mianowanych zostało 14 funkcjonariuszy, na stopień starszego aspiranta mianowanych zostało 16 funkcjonariuszy, na stopień aspiranta mianowanych zostało 4 funkcjonariuszy, na stopień młodszego aspiranta mianowanych zostało 14 funkcjonariuszy, na stopień sierżanta sztabowego mianowanych zostało 8 funkcjonariuszy, na stopień starszego sierżanta mianowanych zostało 10 funkcjonariuszy, na stopień sierżanta mianowanych zostało 8 funkcjonariuszy, natomiast na stopień starszego posterunkowego mianowanych zostało 6 funkcjonariuszy.

Po wręczeniu aktów mianowania oraz wyróżnień Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Bogdan Syrek oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu młodszy inspektor Robert Chowaniec  wręczyli pamiątkową  statuetkę Księdzu Kapelanowi Krzysztofowi Straub Proboszczowi Parafii pw. Świętego Józefa w Oświęcimiu w związku z zakończeniem przez niego posługi kapłańskiej oraz w podziękowaniu za lata współpracy.

Następnie z życzeniami i podziękowaniami za trud wkładany w codzienną służbę niesienie pomocy oraz  zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu,  policjantom oraz pracownikom  cywilnym w imieniu  samorządów lokalnych powiatu oświęcimskiego podziękowania złożyli Jarosław Jurzak – Wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego oraz Janusz Chwierut Prezydent Miasta Oświęcim. Wicestarosta na ręce Komendanta przekazał czek symbolizujący kwotę przeznaczoną na zakup nowego radiowozu dla oświęcimskiej Policji, natomiast druga połowa zostanie sfinansowana ze środków Policji. Podobnie Prezydent Miasta Oświęcimia zapewnił o dalszym wsparciu dla działań Policji, poprzez które mieszkańcy Oświęcimia mają zapewnione wysokie poczucie bezpieczeństwa. Jak co roku wszystkie samorządy lokalne samorządy, czują się współodpowiedzialne za  utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i planują przekazanie kolejnych środków finansowych i rzeczowych na wsparcie działań Policji.

Następnie w imieniu Beaty Szydło – Posłanki na Sejm RP życzenia policjantom i pracownikom Policji złożyła Iwona Gibas Dyrektor Biura Poselskiego w Oświęcimiu. W imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy słowa uznania i życzenia przekazał Dyrektor Agendy Zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Oświęcimiu Piotr Hertig.

Następnie głos zabrał inspektor Janusz Barcik  były Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu i aktualny Komendant Miejski Policji w Krakowie w swojej przemowie z sentymentem wracając do lat, w których kierował oświęcimską jednostką. W swoim wystąpieniu podziękował za duże zaangażowanie policjantów i pracowników Policji w codzienną służbę i pracę, która przez wiele lat przekładała się bezpośrednio na wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który zwracając się do policjantów pogratulował im awansów i sukcesów odnoszonych w codziennej służbie, przekazał również podziękowania pracownikom cywilnym za ich zaangażowanie w pracę, a także przedstawicielom samorządów za bardzo dobrą współpracę i okazane wsparcie. Zwrócił się również z podziękowaniami do rodzin policyjnych za cierpliwość i wyrozumiałość wobec potrzeb służby, z którą związani są ich najbliżsi.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*