Świetlica gminna w Nowej Wsi zaprasza!

IMG_0231Zapraszamy wszystkie dzieci po zakończeniu zajęć szkolnych od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00 Na świetlicy można odrobić zadania domowe, spędzić czas wśród rówieśników uczestnicząc w zabawach integracyjnych. Dzieci mają możliwość skorzystać z gier planszowych, komputerowych, stołu do ping-ponga i piłkarzyków.

W ciągu ostatnich tygodni  wychowankowie świetlicy wzięli udział w:

-Akcji „Tydzień z Internetem”, której motywem przewodnim jest kształcenie umiejętności cyfrowych. Dzieci miały za zadanie m.in. utworzyć animację przy pomocy programu Scratch, ucząc się w ten sposób podstaw  kodowania. W przyszłości wykorzystanie nowych technologii będzie miało znaczenie w rozwoju i wykonywaniu nieznanych nam jeszcze zawodów. Zajęcia odbyły się w nowowiejskiej bibliotece.

– Wielkanocnych warsztatach plastycznych na których uczyli się zdobić jajka przy wykorzystaniu różnych metod.

– Nocy z Andersenem przygotowanej przez nowowiejską bibliotekę. Była to czytelnicza dla dzieci organizowana z okazji kolejnych urodzin Hansa Christiana Andersena. Projekt ten został  zapoczątkowany w 2000 roku w czeskich bibliotekach z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników. W Nowej Wsi takie spotkanie odbyło się po raz pierwszy. Do późnych godzin nocnych dzieci uczestniczyły w zabawach, konkursach czytelniczych, słuchały mniej znanych utworów Andersena. Na uczestników czekały atrakcje; pokaz iluzjonisty, ruchowa niespodzianka; nauka układu tanecznego oraz słodki poczęstunek.

Zapraszamy!

Opiekun: Żaneta Tomala

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Kulturalne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*