Święcenie pokarmów w kościele Nowej Wsi w Wielką Sobotę (ZDJĘCIA)

___IMG_6843Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z święcenia pokarmów w kościele parafialnym w Wielką Sobotę.

ZDJĘĆ:

fot.: a610 / portal „ w gminie Kęty”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na Święcenie pokarmów w kościele Nowej Wsi w Wielką Sobotę (ZDJĘCIA)

 1. ja pisze:

  A święcenie przez proboszcza o dziewiatej to żenada. Poprzedni wikary to przynajmniej pociągnął jakąś modlitwę, pieśń ludzie zaśpiewali. A tu byle szybko i byle jak. W niedzielę wielkanocna to nawet życzenia z kartki. Chyba czas się zastanowić księże proboszczu dlaczego ludzie wolą parafie w mieście albo klasztor…

 2. Gregor pisze:

  Co jest powodem, że ten artykuł nagle został „przesunięty w dół” ?

 3. zbulwersowana pisze:

  Widzę tutaj bardzo wiele negatywnych komentarzy…. że zimno, że brudno, ale ludzie tylko potrafią narzekać i zwalić winę na rade i proboszcza. Winę tutaj ponoszą tylko Nowowsianie którzy nie dają na ofiarę nic nie chcą robić sami z siebie zwalają wszystko na innych… Gdyby wszyscy dali kase i ruszyli tyłki ten kościół wyglądałby zupełnie inaczej… Ciekawe ile osób z tych komentarzy daje ofiarę na kościół i chodzi do niego w niedziele? W dzisiejszych czsach bez pieniędzy niewiele da się zrobić taka prawda…

  • Gregor pisze:

   Proszę się nie kompromitować lepiej, tyle pieniędzy co ludzie dali niby na dach to powinno być za to zrobione dużo więcej niż tylko dach a tak to wiadomo jak jest, albo raczej nie wiadomo.

  • sławek pisze:

   zbulwersowana jak chcesz to zanieś całą wypłatę nikt tobie tego nie broni a nie mów komuś co ma robić ,ludzie nie chcą dawać ponieważ nie było efektów przez tyle lat zbierania .
   a zresztą co to jest za gonienie po wsi z zeszytami,jak to wygląda ,gdzie tu jest ochrona danych osobowych ,co mówi prawo na temat zbiórki publicznej,
   to nie jest 19-ty wiek

 4. ironowa pisze:

  A to jak proboszcz potraktował dzieci w Niedzielę Palmową było żenujące. Kolejny rok z rzędu nagradza tylko dzieci, które miały robione palmy. A co z dziećmi, których rodzice nie umieją lub nie mają kiedy zrobić samodzielnie palmy??? Czy one są przez to gorsze??? Odsyłam do ewangelii: „Baczcie, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.” Źródło: Ewangelia św. Mateusza 18, 10.
  Sama zrobiłam dziecku palmę, nawet nie podeszłam z dzieckiem po 'prezent’ (zapewnie darmowy, otrzymany jako dodatek do gazet). Na szczęście moje dziecko jest na tyle małe, że nie rozumie, że ksiądz faworyzuje pewne grupy społeczne w naszej miejscowości. A potem prezentuje swoje zgorszenie do młodych ludzi, rodziców, że nie chcą chodzić tutaj do parafii razem z dziećmi, bo wolą pojechać do innego kościoła np. do Kęt. Życzę odrobinę pokory,bo jeszcze jej nie nabrał, pomimo sytuacji w jakiej tkwi przez niego parafia.

 5. Gregor pisze:

  No to fakt, tak brudnego i zaniedbanego kościoła to nie ma chyba nigdzie w okolicy, ale to niestety świadczy tylko o gospodarzu. Może teraz, jak rolę gospodarza przejęła rada parafialna będzie lepiej, zresztą chyba już jakieś kroki zostały poczynione w tym kierunku.

 6. parafian pisze:

  tragedia, zimny kościół szaro i brudno nic dziwnego że coraz mniej parawan wybiera nowa Wieś. Czy da się przepisać do parafii w kątach?

  • mir pisze:

   To że zimno to zasługa właśnie rady, która teraz wzięła się za wymianę ogrzewania, można poprzepadać w kościele.

  • paweł pisze:

   Czy do Kościoła chodzi się dla pięknych ścian? Jeżeli tak to najlepiej do Kościoła Mariackiego w Krakowie.
   Niestety, niektórzy tylko umieją krytykować nic poza tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*