Sukces siatkarek z Nowej Wsi! Awansowały do ogólnopolskiego finału turnieju VOLLEYMANIA 2013

oorrlvv-4We wtorek 24.09.2013 r. na sali gimnastycznej gimnazjum w Starym Sączu odbyły się finały makroregionu dwóch województw: małopolskiego i podkarpackiego w Orlik Volleymanii dziewcząt rocznik 2000 i młodszych.

Na boiskach spotkały się dziewczyny ze szkół sportowych, zwykłych oraz SOS-ów. Wśród nich znalazła się również ekipa dziewcząt z Gimnazjum w Nowej Wsi. Miały okazję zobaczyć, jak grają ich rówieśniczki z: Andrychowa, Sparty Kraków, Gimnazjum nr 46 Krakowa, Przemyśla, Sandecji Nowy Sącz, Oświęcimia, MUKS Leżajska, Krasnego, SP nr 11 Oświęcimia, ZS Bobowej, SOS Stary Sącz, UKS Zaleszany.

Mecze rozegrano wg przepisów PZPS oraz regulaminu Orlik Volleymania, w grupach cztero i trzydrużynowych, „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Z każdej grupy do rywalizacji ogólnopolskiej awansowały ekipy zajmujące dwa pierwsze miejsca w swoich grupach. Nasza drużyna spisała się dobrze i mając trochę szczęścia, wygrała dwa mecze w grupie, które dały jej do finału ogólnopolskiego.

W grupie znalazły się z ekipami z Oświęcimia, którą pokonały 2:1 (15:6, 6:15, 12:10), dziewczynami z Zaleszan, z którymi wygrały 2:1 (15:5, 9:15, 11:4), niestety z drużyną z Bobowej przegrały 2:0 (15:6, 15:7).

Zajmując drugie miejsce w swojej grupie awansują do rozgrywek, w których spotkają się dziewczęta z całej Polski już od czwartku 26.09.2013 r. w Poznaniu.

Wielkie gratulacje dla naszych dziewcząt, a są nimi: Kamila Królicka, Maria Witek, Wiktoria Herl, Wiktoria Olbrzymek, Gabrysia Pękala, Weronika Matusiak, Kasia Pawińska.

W finale w Poznaniu nasz makroregion reprezentować będą jeszcze drużyny z: Bobowej, Leżajska, Zaleszan, Nowego Sącza, Krakowa, Andrychowa i Starego Sącza.

Bardzo dziękuję za kosztów wyjazdu Urzędowi Gminy Kęty.

Zofia Dudek
ZSG w Nowej Wsi

GALERIA ZDJĘĆ:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Sportowe, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*