Sukces kęckiego 'Wyspiana’ – czwarte miejsce w województwie małopolskim

Wyspiańskiego_WyspianW opublikowanym w tym tygodniu rankingu małopolskich liceów przygotowanym przez krakowski oddział Gazety Wyborczej LO im. S. Wyspiańskiego zajęło bardzo wysokie czwarte miejsce, plasując się tuż za trzema renomowanymi krakowskimi ogólniakami: V LO, I LO i VIII PA LO. Na ogromny sukces  popularnego Wyspiana złożyły się przede wszystkim świetne maturzystów i spora ilość olimpijczyków.

Redakcja gazety uwzględnia szkół, biorąc pod uwagę średnią z najważniejszych przedmiotów maturalnych (70% wyniku), liczbę olimpijczyków (20%) oraz stypendystów (10%) i dostosowując te dane do ilości uczniów w każdym liceum.

Tegoroczny ranking tradycyjnie uwzględnia z poprzedniego roku szkolnego, gdy Wyspian zapracował na pięciu olimpijczyków, a także uzyskał bardzo dobre wyniki maturalne. Na przykład z przedmiotów takich jak język polski czy geografia średnia maturalna również plasuje szkołę na czwartym miejscu.

Na wynik w rankingowej rywalizacji wpływ ma jeszcze wychowywanie przez szkołę stypendystów, o bardzo trudno i większości szkół to się nie udaje. W ubiegłym roku Wyspian miał jednak ucznia, który otrzymał stypendium ministra edukacji – laureata międzynarodowej olimpiady astronomicznej Kacpra Buckiego.

Redakcja Gazety Wyborczej zwraca uwagę na kolejne, już szesnaste, zwycięstwo krakowskiego V LO. Zaznacza jednak, że to szkoła specjalizująca się w wychowywaniu laureatów olimpiad i stypendystów, którzy indywidualnie przygotowywani, odnoszą sukcesy. Tym bardziej powinno cieszyć wysokie miejsce w rankingu kęckiej szkoły, która nastawiona jest na pracę z każdym uczniem  – zdolnym, dobrym i przeciętnym – i stara się wydobyć z każdego z nich to, najlepsze.

Tekst: Wacław Front
Źródło: www.kety.pl | Fot.: www.mig21.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*