Strzelali o Puchar Starosty Oświęcimskiego i … wygrali!

W minioną sobotę 24 listopada 2012 r. na strzelnicy sportowej Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Kętach, odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa OHP w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Zacięta i pełna skupienia rywalizacja toczyła się o główne trofeum, czyli o puchar Starosty Oświęcimskiego.

W zawodach uczestniczyły czteroosobowe reprezentacje Hufców Pracy, Środowiskowych Hufców Pracy, Ośrodków Szkolenia i Wychowania oraz Kształcenia i Wychowania w terenu małopolskiego.

W sportowej rywalizacji uczestniczyło 72 strzelców.

Klasyfikacja drużynowa

I miejsce  6-18 HP Kęty –  w składzie: Katarzyna Rzeszutko, Adam Droździk, Krzysztof Susek oraz Tomasz Nikiel zdobyła 309 punktów i otrzymała Puchar Starosty Oświęcimskiego.

II miejsce 6-33 ŚHP  z Nowego Sącza  w składzie: Robert Płachta, Rafał Tynka, Tomasz Zabłocki oraz Piotr Urbański zdobyła 308 punktów i otrzymała Puchar Komendanta MWK OHP w Krakowie

III miejsce OSiW Lanckorona w składzie: Kryspin Błaszyński, Ireneusz Pawlik, Marcin Baczmański oraz Krzysztof Syrek, zdobyła 279 punktów i otrzymała Puchar Firmy Toczek z Kęt

II miejsce  Kaczmarczyk Natalia z Bochni                         57 punktów
III miejsce  Styczeń Agata z Bochni                                  22  punktów

III miejsce Mieczysław Szewczyk ze Starego Sącza      78 punktów

Puchar, medale oraz cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostę Oświęcimskiego, Pana Józefa Krawczyka,  wręczył zwycięzcom Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Kultury i Sportu Pan Jerzy Chrząszcz.
Puchar ufundowany przez Komendanta MWK OHP w Krakowie, Panią dr Jolantę Zajączkowską, wręczyła Pani Bożena Jopek zastępca Komendanta MWK OHP.

Organizatorem mistrzostw były: 6-18 Hufiec Pracy w Kętach, Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie.
Współorganizatorem zawodów była Sekcja strzelectwa sportowego „Muszkiet” działająca przy Powiatowym Zespole nr 10 Szkół Mechaniczno Elektrycznych kierowana przez p. Halinę Smolarską.

Źródło:
Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu | Komendant HP 6-18
p.o. Janusz Knycz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.