Starosta Oświęcimski spotkał się z Powiatowym Stowarzyszeniem Sołtysów

Uroczyste spotkanie z sołtysami było okazją do wręczenia dyplomów oraz prezentów osobom, które od ponad 20. lat pełnią służbę sołtysa. 27 listopada w Domu Ludowym w Podolszu Starosta Oświęcimski Józef Krawczyk spotkał się z Powiatowym Stowarzyszeniem Sołtysów.

Zarówno dla sołtysów z terenu całego powiatu oświęcimskiego, jak i dla Starosty Józefa Krawczyka, każda okazja do zacieśnienia więzi współpracy pomiędzy samorządowcami i samorządami ma istotne znaczenie. We wtorek 27 listopada w Domu Ludowym w Podolszu w gminie Zator odbyło się spotkanie Powiatowego Stowarzyszenia Sołtysów ze Starostą Oświęcimskim, na którym nie zabrakło również Burmistrza Zatora Zbigniewa Biernata.

Uroczysty charakter nadał mu przede wszystkim moment wręczenia wyróżnień. Dwie osoby, które od ponad 20. lat pełnią służbę sołtysa, odebrały okolicznościowe dyplomy oraz prezenty z rąk Starosty. W ten sposób wyróżniono Czesława Smółkę, który jest sołtysem wsi Przecieszyn od 31. lat oraz Franciszkę Jarosz, która z samorządem lokalnym jest już związana od 24. lat. Dyplom oraz prezent został wręczony również Stanisławowi Sajdakowi – sołtysowi wsi Jawiszowice, laureatowi krajowego konkursu „Sołtys Roku 2010”.

Okolicznościowe dyplomy wręczono również osobom, które zostały wyróżnione na zjeździe Sołtys Roku 2011 Województwa Małopolskiego: Józefowi Semik, Arkadiuszowi Kuwik, Andrzejowi Ryszka, Markowi Garncarczyk, Jerzemu Krawczyk, Franciszce Jarosz oraz Helenie Szewczyk.

W dalszej części spotkania Starosta Józef Krawczyk przedstawił zebranym zarys projektu budowy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oświęcimiu. Odniósł się też do kwestii reorganizacji służb, w tym powstania Powiatowego Zarządzania Kryzysowego oraz likwidacji Powiatowego Zarządu Dróg. Zwrócił również uwagę na funkcjonujący już od pewnego czasu w powiecie oświęcimskim sms-owy system ostrzegania o zagrożeniach. Pomysł przyłączenia się do tego systemu tak jak i powstanie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego poparł Burmistrz Zbigniew Biernat, który także zabrał głos w tym spotkaniu.

Źródło:
Ireneusz Kowalczyk, www.wdoliniekarpia24.pl | Starostwo w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*