Sputnik w Kętach po raz drugi

W piątek, 23 listopada 2012 r. w Domu Kultury w Kętach odbyło się uroczyste otwarcie II Festiwalu Filmów Rosyjskich nad Kętami. W tym wydarzeniu uczestniczyli: Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Wiktor Kolesnikow, Tomasz Bąk, I Zastępca Burmistrza Dariusz Laszczak, Piotr Skulski – wiceprezes Fundacji Wspieram, współzałożyciel Festiwalu nad Polską, Skarbnik Gminy Kęty Wojciech Mreńca, Wiceprzewodnicząca Miejskiej w Kętach Aneta Żak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kętach Józef Nycz.

Zadowolenie z faktu, że Kęty są wśród 40 polskich miast goszczących Festiwal Filmów Rosyjskich wraził Dyrektor Domu Kultury w Kętach oraz Burmistrz Gminy Kęty, który podkreślił także, że podczas Festiwalu dialog polsko-rosyjski jest oparty o kulturę, a nie politykę. Konsul Federacji Rosyjskiej mówił o wysokiej wartości artystycznej filmów prezentowanych w Kętach, wyreżyserowanych przez laureatów wielu nagród na festiwalach filmowych, ale także o tych stworzonych przez młodych rosyjskich reżyserów. Współzałożyciel „Sputnika” podkreślił wartość wzajemnych kontaktów polsko-rosyjskich. Mówił także o sympatii Rosjan do Polaków, którzy poznają naszą kulturę między innymi poprzez Festiwal Filmów Polskich „Wisła”, odbywający się w Rosji dzięki działalności Fundacji Wspieram, corocznie, symetrycznie do „Sputnika”.

Publiczność, która gościła w Domu Kultury w Kętach podczas otwarcia Festiwalu wzięła udział w recitalu Alexandra Maceradiego – muzyka, który zagrał i zaśpiewał rosyjskie ballady, a także bawił opowieściami o Rosji, Rosjanach i podkreślał ich podobieństwo i bliskość z naszym narodem. Pierwszym filmem w ramach Festiwalu był radziecki dramat wojenny: Lecą żurawie z 1957 roku – o miłości, tragedii wojny i szukaniu bliskości.

Źródło:
Dom Kultury w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*