Sprytny mieszkaniec Nowej Wsi jako pieszy ujął nietrzeźwego kierowcę

Nowa_Wieś_FLY-VIDEOPodczas ubiegłego weekendu, policjantów w skutecznej eliminacji nietrzeźwych z dróg, wspomógł 35 – letni mieszkaniec Nowej Wsi. Dzięki  jego błyskawicznemu i sprytnemu manewrowi kierowca w porę został zatrzymany.

Do doszło w niedzielne popołudnie, gdy spacerujący ulicą św. Maksymiliana mieszkaniec Nowej Wsi zauważył wyjeżdżający z bocznej drogi samochód marki Fiat. Widząc styl jazdy kierowcy 35 – latek od razu zorientował się, że kierowca musi być pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Udając autostopowicza machnął kierowcy ręką, a kiedy ten się zatrzymał podszedł do pojazdu, potwierdził  swoje przypuszczenia na temat jego stanu i wyjmując kluczyki ze stacyjki uniemożliwił nietrzeźwemu dalszą jazdę. Następnie powiadomił policjantów, którym przekazał delikwenta. Jak się okazało kierowca,  46 – letni mieszkaniec Osieka, w chwili zatrzymania miał w organizmie 2,73 promile alkoholu.

Kierowca za swoje karygodne postępowanie już wkrótce odpowie przed sądem, natomiast mieszkaniec Nowej Wsi, który podjął błyskawiczną i skuteczną akcję zasługuje na duże podziękowania. Nie zlekceważył zagrożenia jakie niósłby dalszy rajd nietrzeźwego i skutecznie doprowadził do jego zatrzymania.

Nowa_Wieś_FLY-VIDEO

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*